Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/7/2014 - Japonia - Ksiądz “Mickey” i wartość zaskakiwania innych
Zdjęcie artykułu -JAPONIA – KSIąDZ “MICKEY” I WARTOść ZASKAKIWANIA INNYCH

(ANS – Nakatsu) – Temat Wiązanki 2015, jaki ostatnio przedstawił Przełożony Generalny, zachęca salezjanów do bycia “jak Ksiądz Bosko”: osoba święta, tak imponująca i wielowymiarowa, że można się do niej upodobnić na różne sposoby. Przykładem tego jest ks. Petro Yasutaka Muramatsu, dyrektor i ekonom domu salezjańskiego w Nakatsu, bardziej znany jako iluzjonista “Ksiądz Mickey”. Poniżej przytaczamy fragmenty wywiadu z tym salezjaninem.

Kiedy i w jaki sposób zacząłeś parać się iluzją?

Jako dziecko oglądałem z moją rodziną w telewizji iluzjonistyczny występ, który doprawdy bardzo mnie zaskoczył i zrobił na mnie wielkie wrażenie. Zrozumiałem, że w tym zaskakiwaniu ludzi kryje się radość i przyjemność. I zacząłem myśleć, że i mnie byłoby przyjemnie, gdybym mógł zaskakiwać innych i nieść radość ludziom.

Potem, w wieku 10 lat, zrobiłem tylko jedną sztuczkę w czasie klasowego święta, zważywszy na to, że moja mama kupiła mi książkę o iluzji i chciałem to wprowadzić w praktykę, ale nie chciałem zostać iluzjonistą. Zdecydowałem, że zostanę księdzem zaraz po tym, jak zostałem “absolwentem” mojego katolickiego przedszkola!

Wzrastając w latach, zapomniałem o tym wszystkim i nie robiłem już więcej żadnych sztuczek, aż do czasu uniwersytetu. Ale jako aspirant czytałem książkę o księdzu Bosko i chciałem być taki jak on (kapłanem komikiem, jeśli można tak rzec).

Jest to fascynujące zajęcie. Jakie są tego owoce?

  1. Możesz dawać i dzielić się radością z wszystkimi pokoleniami”: wszyscy kochają sztuczki magiczne, od dzieci po osoby w podeszłym wieku.
  2. Jest to forma dzielenia się orędziem Bożym, które możemy wyrazić w różny sposób.
  3. Sztuczki magiczne pozostają w pamięci i silnie oddziałują.

Jak przyszedł ci pomysł, by dzielić się tym za pomocą filmików video na YouTube?

Występy magiczne na YouTube stanowią dobre lekcje. Oto dlaczego się do tego uciekłem. Zdałem sobie sprawę z tego, że będzie użytecznym rozpowszechnienie “Gospel Magic”, Ewangelii poprzez iluzjonistyczne sztuczki. Postprodukcję sam wykonuję, co normalnie zajmuje mi 3-4 tygodnie pracy dla jednego filmiku video.  

Czy masz jakieś marzenia, gdy chodzi o “Gospel Magic”?

Tak, mam zamiar stworzyć ekipę, która zajmie się “Gospel Magic”, aby głosić orędzie ewangeliczne poprzez sztuczki magiczne, iluzję... i dzielić ię dobrymi pomysłami, gdy chodzi o występy. A także marzy mi się napisanie “Biblii”, a przynajmniej książki na temat sposobu urządzania pokazów “Gospel Magic”. Myślę, że urządzanie występów magicznych jest łatwe, ale przekazanie orędzia chrześcijańskiego jest o wiele trudniejsze. Chciałbym także wnieść swój wkład, szkoląc kapłanów i zakonników w tej sztuce.

Czy chciałbyś przekazać jakieś przesłanie młodzieży w Japonii?

Bóg dał każdemu szczególny talent. Odkryjcie go i sprawcie, by zajaśniał. Nie wykorzystujcie waszych talentów do zadowolenia was samych, ale po to, by pomóc Bogu i pełnić Jego wolę. W ten sposób uczynicie ludzi szczęśliwymi i zauważycie, że również wy będziecie równie szczęśliwi. Ważne jest, aby się pokornie modlić: “Panie, proszę Cię, użyj mnie, aby mogła się wypełnić Twoja wola”.

Występy ks. Mickey’a są dostępne na kanale YouTube: Mickey Muramatsu.

Opublikowano 09/07/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca