Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

4/6/2012 - Dom Generalny - PE: Młodzież & Salezjanie Portugalii
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PE: MłODZIEż & SALEZJANIE PORTUGALII
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym) – Piątym etapem podróży, jaką przebywa ANS, proponując poznanie rzeczywistości młodzieżowej i salezjańskiej w krajach europejskich, jest Portugalia. Rzeczywistość, która przechodzi transformację; gdzie młodzi potrzebują towarzyszenia, odpowiednich wzorców wychowawczych i wiarygodnych przykładów. Są to obszary, na których ciągle udzielają się na pierwszej linii salezjanie portugalscy.

Jest to kraj stosunkowo młody – przynajmniej w porównaniu ze średnim standardem “Starego Kontynentu” – i z problemami społecznymi, takimi jak narkotyki, alkohol, różne dewiacje... ale będącymi pod kontrolą. To są niektóre dane spośród tych budzących otuchę, które wynikają z badania, jakie zostało przybliżone w dzisiejszej rubryce “Serwis” ANS. Jakkolwiek, ta sama analiza wskazuje na pewne niepokojące zjawiska: małe poczucie własnej wartości na poziomie szkoły, bezrobocie, religijność powszechna, ale wykazująca tendencję spadkową właśnie wśród młodzieży. 

Wspólnoty salezjańskie Inspektorii pw. św. Antoniego angażują się na pierwszej linii, aby zapewnić młodym formację prawdziwie ludzką i chrześcijańską, starając się jednocześnie przyjąć pozytywne wartości, obecne w społeczeństwie i kulturze, którymi żyje młodzież, ułatwiając ich przyjęcie i proponując drogę rozwoju, która będzie szanować sytuację wiary i specyfikę każdego chłopca i dziewczyny.

Konkretnymi przykładami tego projektu wychowawczego są: Ośrodek Młodzieżowy “Oficinas de São José” w Lizbonie – jedna z siedzib Projektu “SolSal” – mający do dyspozycji specjalistów, którzy prowadzą warsztaty, wolontariuszy, którzy animują różne zajęcia, ukierunkowują i towarzyszą młodym; i szkoła społeczno-sportowa w Funchal, do której uczęszczają dzieci i młodzież, znajdująca się w trudnej sytuacji.

Opublikowano 04/06/2012 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca