Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. CONFORMITR W3C

Conformità W3C
MENU'
Uwagi ogólne
Layout
Walidacja kodu
AccessKey

Uwagi ogólne
^Top^

Pierwszorzędnym celem tej strony jest stworzenie skutecznego narzędzia, które mogłoby być wykorzystane przez wszystkich odbiorców, bez jakiegokolwiek skrępowania: czy to typu informatycznego, czy też innego.
Z tego względu wszystkie strony zostaną sformułowane zgodnie z pewną formalną gramatyką wcześniej ustaloną, idąc za standardem xhtml transitional 1.0 (por http://www.w3.org/TR/xhtml1/), który pozwala na całkowite wykorzystanie informacji w sposób wolny i nie związany z narzędziem i wybraną technologią.
Chociaż nie został narzucony żaden wymóg prawny (Prawo Stanca – 9 stycznia 2004), położono duży nacisk na kontrolę wymogów dostępności, aby umożliwić dostęp do treści strony tym użytkownikom, którzy mają to najbardziej utrudnione, przynajmniej gdy chodzi o priorytet A i AA przewodnich linii WAI 1.0 (por. http://www.aib.it/aib/cwai/WAI-trad.htm).
W szczególności zostały uwzględnione następujące specyfiki:
Layout każdej strony został opracowany w ten sposób, że dzieli kodeks na bloki funkcyjne, aby wzmocnić czytelność i pozwolić na powtórne ich użycie.
Ponadto “szkielet” każdej strony został opracowany przy wyłącznym zastosowaniu elementów HTML typu <div>.

Każda strona została poddana uważnej weryfikacji, ale w celu zapewnienia stałej ewolucji i lepszej usługi prosimy poinformować, pisząc na nasz adres kontaktów, jeśliby wystąpiły jakieś nieprzewidziane błędy lub nieprawidłowości.


Layout
^Top^
Przy uwzględnieniu gramatyk formalnych, o których wspomniano powyżej, aspekt graficzny strony został całkowicie zrealizowany przy zostosowaniu CSS (por. http://www.w3.org/Style/CSS/): technika ta pozwala znaczenie ograniczyć “ciężar” (co do Kb) stron web, oddzielając całkowicie strukturę i aspekt graficzny strony internetowej.
Zwłaszcza w tym celu, aby ułatwić operacje druku i wizualizacji poprzez browser i połączenia o mniejszej mocy, przygotowano arkusze dla alternatywnych stylów: do druku i wersji “tylko tekst”.
Możliwe jest, że używając starych browserów, nie będących w zgodzie ze standardami, nie będzie można uwidocznić poprawnie graficznego layout, jaki został zaprogramowany przez programistów, jakkolwiek jednak jest zagwarantowana nawigacja i używalność informacji. Jednakże pełne wykorzystanie całego interfejsu i wszystkich zaprogramowanych zachowań będzie możliwe przy zostosowaniu browsera najnowszego typu, który będzie uwzględniał standardy określone przez W3C, jak suporty Javascript, i będzie posiadał aktywowane Coockies.


Walidacja kodu
^Top^

Struktura bazy kodu została oceniona przy pomocy narzędzi informatycznych, danych do dyspozycji przez W3C.
A w szczególności:
Zawartościami całkowicie zawiaduje system CMS: z tego względu, czasem, możliwe jest występowanie pewnych niepoprawności na poziomie kodu, nieprzewidziane przez programistów.


AccessKey
^Top^

Przy korzystaniu z Portala ANS możliwe jest użycie całej serii access keys (lub klawiszy szybkiego dostępu), umożliwiających dostęp (poprzez klawiaturę) do głównych sekcji strony.
Jak korzystać z klawiszy szybkiego dostępu: Uwaga: Jeżeli access key jest liczbą – używać tych pod klawiszami funkcyjnymi, znajdujących się powyżej horyzontalnie, nie tych znajdującycych się na małej klawiaturze po prawej.
Oto klucze dostępu na Portalu ANS:

ACCESS KEYS OGÓLNE
Access key Funkcja
0 przejdź do Home Page
1 przejdź do sekcji News
2 przejdź do sekcji Serwis
3 przejdź do sekcji Edytorial
4 przejdź do sekcji Fotokronika
5 przejdź do sekcji Agenda
6 przejdź do sekcji Video
7 przejdź do sekcji Ans Foto
8 przejdź do sekcji Audio
9 przejdź do Newsletter
B przejdź do Image Bank
C przejdź do sekcji Kim jesteśmy
M przejdź do sekcji Kontakty
Q przejdź do F.A.Q.
P przejdź do sekcji Sala Prasowa
R przejdź do Szukania Zaawansowanego
I przejdź do wersji wloskiej
E przejdź do wersji angielskiej
A przejdź do wersji hiszpanskiej
L przejdź do wersji francuskiej
O przejdź do wersji portugalskiej
N przejdź do wersji polskiej
J przejdź do Credits
W przejdź do Zgodności z W3C

Pomimo przeprowadzenia wielu testów jest mozliwe, ze jakas strona portalu ANS, przy naszej niewiedzy, jest niedostepna dla jakiejs kategorii odbiorców.
W tym przypadku, przepraszamy za to, i prosimy o poinformowanie nas o wszelkiej napotkanej niedogodnosci w celu usuniecia jej w mozliwie najkrótszym czasie.
Swoje uwagi wysylajcie na adres e-mail: ans@sdb.org