Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

19/9/2013 - Indie - Don Bosco University łączy się z “National Knowledge Network”
Zdjęcie artykułu -INDIE – DON BOSCO UNIVERSITY łąCZY SIę Z “NATIONAL KNOWLEDGE NETWORK”

(ANS – Guwahati) –W dniu 6 września o godz. 18.00 Don Bosco University, z siedzibą w Guwahati, w stanie Assam, uruchomił nową sieć LAN (z angielskiego Local Area Network), którą połączył się z “National Knowledge Network” (NKN) w ramach projektu Ministerstwa ds. rozwoju i zasobów ludzkich hinduskiego rządu.

Sieć NKN (dosłownie Krajowa Sieć Poznania) jest platformą, która jest w stanie zapewnić nauczanie na odległość, dzięki czemu nauczyciele i uczniowie mogą pozostawać ze sobą w kontakcie w rzeczywistym czasie. Sieć pozwala na wymianę informacji, przeprowadzenie zasadniczych lekcji, prezentacji, jak również umożliwia wymianę dokumentów pomiędzy różnymi instytutami. Obecnie z sieci korzysta już 781 instytucji, a celem jest objęcie zasięgiem 1500 jednostek: instytutów, organizacji i warsztatów o różnym charakterze w całym kraju.

Sieć NKN jest bardzo szybka (wielokrotne łącza o przepustowości 10 Gbps). Została ona tak zaprojektowana, by mogła wspierać inne sieci, ukryte, zaszyfrowane i wirtualne, oraz zapewnić jednocześnie specjalne aplikacje w następujących przestrzeniach: Zdrowie, Edukacja, Nauka i Technologia, Grid Computing, Bioinformatyka, Rolnictwo i Governance.

Pośród specyficznych usług związanych z edukacją, na jakie połączenie z tą siecią pozwola, znajdują się także: usługi Moodle (narzędzie do zawiadywania nauczaniem), Tutorial online (do nauki i wykorzystania wolnych oprogramowań), i system ADBU Library OPAC (system publicznego dostępu w sieci do zbiorów Biblioteki Uniwersytetu).

“Dwa lata temu, jako jedni z pierwszych, gdy chodzi o instytucje edukacyjne w kraju, podpisaliśmy dziesięcioletni kontrakt dotyczący użytkowania krajowej sieci poznania” – stwierdza z dumą wicekanclerz Uniwersytetu, ks. Stephen Mavely.

Szczególne podziękowanie powędrowało pod adresem dyrektora ds. obsługi komputera Uniwersytetu, pana Vijay Prasad, a także pana Manoja Dasa i całej ich ekipy ADBU, którzy zrealizowali skrupulatnie całą pracę związaną z połączeniem i uruchomieniem nowej sieci LAN.

Opublikowano 19/09/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca