Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

17/4/2013 - Włochy - Młodzież, sieć oraz zmiany wprowadzone przez nowe media
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – MłODZIEż, SIEć ORAZ ZMIANY WPROWADZONE PRZEZ NOWE MEDIA

(ANS – Mestre) – W sobotę, 20 kwietnia, Salezjański Instytut Uniwersytecki Wenecji (IUSVE) poświęci swoje doroczne Sympozjum naukowe analizie dotyczącej sposobu, w jaki nowe technologie przekształcają codzienne życie osób, domagając się w zamian wychowania do świadomego ich stosowania.

Sympozjum, którego tematem będzie “Nigdy bez sieci? Scenariusze i perspektywy digital literacy”, jest adresowane do studentów i wykładowców IUSVE, ale także do tych, którzy, różnym tytułem, są zainteresowani tym tematem: nauczycieli, wychowawców, rodziców, pracowników mediów. 

Do południa uczestnicy będą się skupiać na treściach, które przedstawią znani eksperci w zakresie komunikacji społecznej i innych sektorów, na które silnie oddziałują media. W obradach, które będzie koordynować dziennikarka Maria Pia Zorzi, głos zabiorą: Leslie Haddon, badacz “EU Kids Online”, projektu finansowanego przez Unię Europejską; Giovanna Mascheroni, uczona zajmująca się wpływem nowych mediów na dzieci i młodzież; Luigi Guerra, który przybliży kwestię odniesienia edukacji do nowych technologii i edukacji poprzez nowe technologie oraz Mirko Pallera, jeden z największych włoskich ekspertów marketingu niekonwencjonalnego.

Obecny podsekretarz Publicznej Oświaty, pan Marco Rossi Doria, odpowie ponadto na pewien rodzaj prowokacji nauczyciela szkoły podstawowej, Franco Lorenzoniego, który jest autorem apelu „Wyzwolić szkoły od komputera”.
 
Natomiast popołudnie będzie poświęcone pogłębieniu różnych linii badań, co dokona się poprzez 13 warsztatów, które będą prowadzić wykładowcy IUSVE. Będzie się mówić o kinie, edukacji nauczycieli, uczuciowości i seksualności nastolatków w epoce internetu, sposobie, w jaki nowe media wpływają dzisiaj na politykę, reklamę, bycie rodzicami, a nawet – powstawanie nieprawidłowości w podstawowym zachowaniu. Zostaną także przedstawione pewne przykłady analizy i świadectwa, a po tym – udostępniony czas na debatę publiczną.

Więcej informacji na stronie uniwersytetu: www.iusve.it.

Opublikowano 17/04/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca