Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

30/1/2013 - Dom Generalny - Nowi młodzi na drodze naśladowania Księdza Bosko
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – NOWI MłODZI NA DRODZE NAśLADOWANIA KSIęDZA BOSKO

(ANS – Rzym) – W miesiącu poświęconym Świętemu młodzieży wielu nowicjuszy w różnych częściach świata złożyło swoje pierwsze śluby, co stanowi pierwszy etap na drodze stawania się Księdzem Bosko jutra.

Ameryka Łacińska-Stożek Południowy
Większa część pierwszych ślubów, już mających miejsce lub w dniu jutrzejszym, 31 stycznia, dotyczy nowicjatów z salezjańskiego regionu Ameryka Łacińska-Stożek Południowy. Pierwszymi, którzy złożyli śluby, było 13 nowicjuszy z nowicjatu w Dourados Indapolis, pochodzących z Inspektorii brazylijskich: Campo Grande (6), Manaus (4) i Belo Horizonte (3).

Tych trzynastu, wszyscy idący w kierunku kapłaństwa, złożyło swoje śluby na ręce Inspektora Campo Grande, ks. Lauro Shinohara Takakiego, co odbyło się w czasie uroczystości w domu nowicjackim w dniu 24 stycznia, w święto św. Franciszka Salezego.

Natomiast inny nowicjat brazylijski, mający swoją siedzibę w Curitiba, w którym przebywają nowicjusze z Inspektorii Sao Paulo (BSP), Recife (BRE) i Porto Alegre (BPA), zaplanował ceremonię złożenia ślubów na dzień jutrzejszy, w uroczystość św. Jana Bosko. Złoży je 20 młodzieńców: 10 z Inspektorii BSP, wśród których znajduje się dwóch kandydatów na koadiutorów, 7 z BRE i 3 z BPA.

Uroczystości będzie przewodniczyć Radca regionu ks. Natale Vitali, a koncelebrować będą także trzej Inspektorzy: ks. Edson Donizetti Castilho, ks. Diego Vanzetta i ks. Orestes Carlinhos Fistarol.

Dzisiaj, 30 stycznia, także nowicjat w Alta Gracia, które służy dwom Inspektoriom argentyńskim i Inspektorii paragwajskiej, będzie miejscem ślubów 9 młodych nowicjuszy; 4 z nich pochodzi z Paragwaju, 3 – z Inspektorii Argentyny Północnej, a jeden – z Inspektorii Argentyny Południowej. Co do wybranej przez nich opcji: 4 zamierza wybrać życie koadiutora, a 5 – kapłańskie.

Uroczystość odbędzie się wieczorem w kościele nowicjackim, a ich śluby odbierze ks. Manuel Cayo, Inspektor Argentyny Północnej.

Afryka-Madagaskar
W Mozambiku, w nowicjacie w Namaacha, w dniu jutrzejszym będzie mieć miejsce 7 nowych profesji, gdzie jednym z profesów będzie koadiutor. Wszyscy młodzieńcy pochodzą z Angoli, a swoje śluby złożą w obecności ks. Guillermo Basañesa, Radcy regionalnego.

Azja Wschodnia-Oceania
Ponadto, warto nadmienić, że nowicjat w Suva, który służy Inspektorii Australijskiej, w którym normalnie pierwsze śluby mają miejsce w dniu 31 stycznia, nie mając kandydatów w 2012 r., w tym roku nie będzie miał także ceremonii złożenia ślubów. Jakkolwiek w dniu jutrzejszym nowicjat na nowo otworzy swoje podwoje, aby przyjąć nową serię nowicjuszy, którzy, prawdopodobnie, złożą swoje pierwsze śluby w dniu 31 stycznia 2014 r.

Na koniec wypada przypomnieć, że w miesiącu styczniu złożyło także swoje pierwsze śluby 29 nowicjuszy salezjańskich z nowicjatu w La Ceja, w Kolumbii (19 stycznia) oraz 3 nowicjuszy z Inspektorii Koreańskiej (24 stycznia).

Opublikowano 30/01/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca