Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

26/4/2007 - Wlochy - Byc z mlodymi
Zdjęcie artykułu -WLOCHY - BYC Z MLODYMI
(ANS - Genua) - W dniu wczorajszym, Swietem Rodziny Salezjanskiej, zakonczyla sie wizyta Przelozonego Generalnego we wloskiej inspektorii Liguryjsko-Toskanskiej (ILT), która rozpoczela sie w niedziele, 22 kwietnia, po poludniu.

Swieto rozpoczela Eucharystia w kosciele sw. Siro w centrum historycznym Genui, gdzie wiele razy ks. Bosko udawal sie na modlitwe w czasie swojego pobytu w tym miescie. Przelozony Generalny, wychodzac od Liturgii Slowa, wezwal zgromadzonych do zakochania sie w osobie Jezusa i stania sie misjonarzami Ewangelii w tym kontekscie europejskim, który traci swoje korzenie chrzescijanskie. "Istnieje potrzeba - powiedzial - przewodników kompetentnych, cierpliwych, umiarkowanych i pokornych, którzy by sluzyli mlodemu pokoleniu, pomagajac mu rozeznac wlasna droge w swietle Ewangelii". Zaklada to, ze intuicja wychowawcza ks. Bosko - "moje zycie to przebywac tutaj z wami" - musi znalezc swój konkretny wyraz w codziennosci, w przeciwnym razie istnieje niebezpieczenstwo, ze bedzie sie stwarzac, progresywnie, pewien dystans fizyczny, uczuciowy i kulturalny wzgledem swiata mlodych.

W czasie Mszy sw., na zakonczenie kazania, Przelozony Generalny przyjal przyrzeczenia 4 nowych Salezjanów Wspólpracowników i udzielil swojego blogoslawienstwa mlodym wolontariuszom, którzy tego lata udadza sie na miesiac do pracy w Afryce. Po Eucharystii ks. Vincenzo Di Martino podarowal ks. Chávezowi koszulke narodowej druzyny salezjanskiej pilki noznej, przez niego zalozonej, która w sposób zwycieski zadebiutowala 7 grudnia.

Ostatni, oficjalny punkt Swieta mial miejsce przed poludniem w Audytorium Zakladów Bawelnianych, gdzie ks. Chávez spotkal sie z przedstawicielami róznych grup Rodziny Salezjanskiej inspektorii ILT. Ci przyjeli go z licznymi parasolami zóltymi, bedacymi symbolami Wiazanki 2007. Ks. General przypomnial im, ze Rodzina Salezjanska jest Duchowym Ruchem Apostolskim, wezwanym do bycia widzialnym swiadkiem wiary w Chrystusa i radosci salezjanskiej; swiadkiem wiarygodnym, skutecznym, "poniewaz tutaj gra sie toczy o mlodych".

Opublikowano 26/04/2007 comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca