Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/12/2011 - Benin - Zmarł wolontariusz misyjny z “Jóvenes y Desarrollo”
Zdjęcie artykułu -BENIN – ZMARł WOLONTARIUSZ MISYJNY Z “JÓVENES Y DESARROLLO”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Porto Novo) – Wczoraj, w czwartek 1 grudnia, do Madrytu-Barajas dotarły zwłoki Álvaro Gutiérreza, wolontariusza misyjnego z hiszpańskiej salezjańskiej NGO “Jóvenes y Desarrollo”, który zmarł 25 listopada w Porto-Novo (Benin) z powodu groźnej choroby. Wieczorem, w salezjańskim kościele Maryi Wspomożycielki w Atocha, została odprawiona Msza św. żałobna.

Álvaro Gutiérrez Morales Vara de Rey miał 43 lata, mieszkał w Pozuelo de Alarcón (Madryt) i zdycydował się poświęcić swoje życie dzieciom ulicy z Porto Novo, dzieląc życie i misję z salezjanami. Wraz z trzema innymi wolontariuszami świeckimi z „Jóvenes y Desarrollo” (JyD), w dniu 25 września w Bazylice Maryi Wspomożycielki otrzymał krzyż misyjny z rąk Przełożonego Generalnego jako członek 142. salezjańskiej ekspedycji misyjnej.

Pan Gutiérrez pracował w Beninie już od sześciu miesięcy, prowadząc “Foyer Don Bosco” i pomagając salezjanom. Swoim przyjaciołom wyjawił pragnienie co do kontynuowania pracy także w następnym roku, a nawet pozostania w Beninie na czas nieokreślony. Ci, którzy go znali, twierdzą, że w tym kraju Afryki znalazł cel swojego życia, i że z tego powodu był szczęśliwy.

Dla Misji Salezjańskich, NGO “JyD” i Rodziny Salezjańskiej z Madrytu jego odejście jest wielką stratą. Inspektoria Madrytu, informując o pogrzebie, napisała w komunikacie, że „nasza obecność z jednej strony będzie świadectwem miłości i bliskości względem rodziny i przyjaciół, którym bardzo przykro z powodu tego smutnego wydarzenia; a z drugiej – podkreśli znaczenie, jakie ma dla nas przykład osób, które, uważając to za swoje powołanie, oddają się ewangelizacji tych, którzy tego najbardziej potrzebują”.

Opublikowano 02/12/2011 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca