Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

17/11/2011 - Argentyna - Zgromadzeni wokół Artemide Zatti
Zdjęcie artykułu -ARGENTYNA – ZGROMADZENI WOKÓł ARTEMIDE ZATTI
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rosario) – Inspektoria “Błogosławionego Artemide Zatti” Argentyny Północnej obchodziła w Rosario Święto Inspektorialne. Miało to miejsce w niedzielę, 13 listopada, we wspomnienie liturgiczne błogosławionego, który jest wzorem salezjanina koadiutora, a który umiał pomnożyć swoje talenty w służbie bliźniemu. W celebracji uczestniczyły, poprzez swoich dyrektorów i innych salezjanów, wszystkie placówki z terenu Inspektorii.

Święto rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. Manuel Cayo, Inspektor, a koncelebrowali salezjanie z wielu placówek. Oprócz studentów z domów formacyjnych przybyli liczni ludzie młodzi, wychowawcy i przedstawiciele różnych grup Rodziny Salezjańskiej. W kazaniu ks. Cayo przypomniał postć błogosławionego Artemide Zatti, będącego wzorem laika konsekrowanego, który umiał pomnożyć własne talenty, by służyć najbardziej potrzebującym. Inspektor podziękował wszystkim Salezjanom, którzy w tym roku obchodzili swoją rocznicę święceń kapłańskich i ślubów, za ich posługę w Inspektorii, a na koniec nawiązał do kursu, w ramach którego zgłębiano historię Ks. Bosko – „Becchi”, a w którym uczestniczyło przeszło 100 ludzi młodych z placówek w Rosario.

Po czasie braterskiego dzielenia się w auli Instytutu “San José”, salezjanie, którzy obchodzili swoje jubileusze, w dowód uznania za ich służbę zostali obdarowani statuetką Ks. Bosko; podczas tej ceremonii ci, którzy je wręczali, podkreślali szczególne zasługi każdego z jubilatów.

Następnie ks. Ricardo Campoli dokonał prezentacji części komediowego spektaklu (40-minut z dwugodzinnego przedstawienia) zatytułowanego “Don Bosco – Musical”. Jakkolwiek, już tych niewiele scen ukazało osobę „wielkiego świętego”, który stawiał na wiarę i radość; wielkiego człowieka, który uczył, że miłość jest poezją”. Tymi słowami, zaczęrpniętymi ze scenariusza sztuki, ks. Campoli chciał podkreślić, że tym świętym i tym człowiekiem “jest każdy Salezjanin, który dzisiaj obchodzi swoją rocznicę, i za którego dziękujemy Boga za to, że go nam dał”.

Musical został nagrodzony gorącymi brawami wszystkich obecnych, którzy w ten sposób dali wyraz swojego wzruszenia i radości, podziwiając świetne owoce pracy młodzieży i salezjanów, którzy współpracowali w realizacji tego spektaklu.

Na koniec ks. Inspektor wyraził się z uznaniem co do zaangażowania w różne przedsięwzięcia Inspektorii, radosnego klimatu, w jakim był przeżywany cały dzień, wysokiego poziomu przedstawienia i przykładnego życia salezjanów, którzy obchodzili swoje rocznice, a także – obecności młodzieży.

Opublikowano 17/11/2011 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca