Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/11/2011 - Ekwador - II Spotkanie Delegatów ds. Animacji Misyjnej
Zdjęcie artykułu -EKWADOR – II SPOTKANIE DELEGATÓW DS. ANIMACJI MISYJNEJ
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Quito) – W dniu dzisiejszym, 3 listopada, kończy się II Spotkanie Delegatów ds. Animacji Misyjnej, które rozpoczęło się w niedzielę, 30 października, w Centrum Duchowości Maryi Wspomożycielki w Quito. Spotkanie to zorganizował ks. Václav Klement, Radca generalny ds. Misji salezjańskich, a wzięło w nim udział 26 Delegatów z Inspektorii Salezjańskich.

Głównym celem spotkania jest formacja Delegatów w zakresie kultury misyjnej Zgromadzenia; tej samej, która zrodziła się w apostolskim sercu Ks. Bosko, kapłana i misjonarza młodych z Turynu; kultury misyjnej, którą święty z Piemontu potrafił przekazać swoim chłopcom, a której dał najlepszy wyraz wysyłając w 1875 r. pierwszych misjonarzy do Argentyny.

Ks. Klement jest zdania, że spotkanie to wzmocni kulturę misyjną w poszczególnych Inspektoriach poprzez odpowiednie plany strategiczne i dowartościowanie grup misyjnych, obejmujące wczesne dzieciństwo aż po praktykę wolontariatu. „Jako Zgromadzenie musimy zmierzyć się z trudnym wyzwaniem, którym jest właśnie animacja misyjna na całym świecie”. 

Ks. Fernando Mazones, Delegat ds. Misji Inspektorii Peruwiańskiej “Św. Róży z Limy”, powiedział, że ta przestrzeń refleksji jest znacząca dla regionu, ponieważ umożliwia wspólną pracę i zjednoczenie sił w obliczu wyzwań, przed którymi staje każda z Inspektorii, także w sytuacji spadku liczby powołań. 

“Mamy zamiar pracować w ramach projektów animacji misyjnej, aby wywołać “efekt mnożnikowy” w każdej Inspektorii i wspólnocie lokalnej. Chodzi tu o pracę, rozpoczynającą się od domów formacyjnych, realizowaną z oratoryjnym i misyjnym sercem, ponieważ w ten sposób zrodziło się nasze Zgromadzenie” – dodał ks. Mazones.

Opublikowano 03/11/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca