Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

18/10/2011 - Meksyk - Wizyta Radcy ds. Misji
Zdjęcie artykułu -MEKSYK – WIZYTA RADCY DS. MISJI
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Guadalajara) – Od piątku, 14 października, ks. Václav Klement, Radca ds. Misji, przebywa z wizytą animacji w Meksyku. W trakcie tej wizyty odwiedził różne domy formacyjne salezjanów z Meksyku.

Wśród spotkań przewidzianych programem swojej wizyty ks. Klementa znalazło się jego spotkanie z Przełożonym Inspektorii Meksyk-Guadalajara (MEG), ks. Salvadorem C. Murguia, i członkami jego Rady. Odbyło się ono w sobotę 15 października do południa i dotyczyło różnych kwestii łączących się z animacją misyjną. Poza tym Radca bardzo docenił fakt, iż Inspektoria „podarowała” wielu salezjanów, którzy dzisiaj pracują jako misjonarze w różnych częściach świata. Wśród nich w sposób szczególny wspomniał tych, którzy wyjechali ostatnio: ks. Alfonso Abarca, teraz znajdujący się w Peru, i ks. Pedro Mario Ayala, który udał się jako misjonarz do Holandii, do Inspektorii Belgii Północnej, w ramach Projektu Europa.

W czasie spotkania z Radą Inspektorialną ks. Klement położył nacisk na konieczność promowania kultury misyjnej poprzez informowanie o tym, co Zgromadzenie Salezjańskie dokonuje w każdej części świata.

Także przed południem Radca przewodniczył Mszy św. we wspólnocie studentów teologii w Tlaquepaque, gdzie również zatrzymał się, aby się spotkać i porozmawiać z tymi, którzy odczuwają pewien niepokój misyjny.

Następnego dnia, w niedzielę 16 października, ks. Klement udał się z wizytą do prenowicjatu salezjańskiego w Irapuato, gdzie spotkał się i rozmawiał z prenowicjuszami. Stamtąd udał się do Miasta Meksyk, aby kontynuować swoją wizytę. W najbliższych dniach odwiedzi placówkę salezjańską na terenie Prałatury Mixes, w stanie Oaxaca, aby spotkać się z misjonarzami, którzy tam pracują, i lepiej poznać ich pracę.

Wizyta Radcy ds. Misji przypada równo w 50. rocznicę przybycia salezjanów na ten obszar, który obecnie jest znany jako Prałatura Mixes, kościół partykularny, który, od chwili swojego zaistnienia jako Prałatura zawsze znajdował się pod zarządem i administracją salezjanina biskupa: napierw był to bp Braulio Sánchez (†), potem bp Luis Felipe Gallardo, a obecnie bp Héctor Guerrero Córdova. Dlatego też w tych dniach Prałatura zaczęła obchody 50-lecia posługi Synów Ks. Bosko na tej ziemi.
 
Opublikowano 18/10/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca