Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

22/9/2009 - Słowacja - Międzynarodowa Szkoła „Edukomunikacji“
Zdjęcie artykułu -SłOWACJA – MIęDZYNARODOWA SZKOłA „EDUKOMUNIKACJI“
(ANS – Bratysława) – W dniach 19-20 września Córki Maryi Wspomożycielki oraz Salezjanie Republiki Czeskiej i Słowacji połączyli swoje siły i wspólnie przedstawili nowy projekt „ekukomunikacji“ – wychowania do komunikacji społecznej. Program, skierowany zwłaszcza do animatorów salezjańskich ośrodków młodzieżowych, przewiduje cztery kursy o łącznym czasie trwania dwóch lat. Wszystko zakończy się Festiwalem, w czasie którego zostaną zaprezentowane produkcje zrealizowane przez uczniów tej szkoły.

Celem inicjatywy jest zapoznanie młodzieży – poprzez wykłady prowadzone przez ekspertów w tej dziedzinie, zajęcia, warsztaty i workshops – z wartościami i zagrożeniami środków społecznego przekazu oraz ich wpływem na społeczeństwo. Chce się także dać ludziom młodym okazję do nauczenia się, w jaki korzystać ze środków komunikacji społecznej w sposób krytyczny i jak nabyć odpowiednich umiejętności, aby poprzez media móc przekazywać innym wartości życia.

W pierwszych dniach września w obu krajach miała miejsce inauguracja tego przedsięwzięcia z udziałem przełożonych, zarówno salezjanów, jak i CMW, a także – członków Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Ochotniczek Ks. Bosko. Po chwili modlitwy i przekazaniu programu Szkoły, przełożeni wręczyli jej studentom pustą stronę gazety, będącą symbolem tego całkiem nowego doświadczenia, oczekującą na zapełnienie pozytywnymi wynikami tychże ludzi młodych. Kursy w ramach tej szkoły rozpoczną się w październiku, najpierw w Republice Czeskiej, a następnie na Słowacji. Międzynarodowy Festiwal na zakończenie szkoły odbędzie się latem 2011 roku.

“Inicjatywy tego typu oznaczają, że nasza rodzina żyje“ – powiedział ks. Karol Manik, przełożony Inspektorii Słowackiej (SLK). Inspektorka CMW dodała: „Życzę, aby uczniowie byli otwarci i wrażliwili, aby mogli stać się entuzjastycznymi ewangelizatorami innych poprzez media“.

Opublikowano 22/09/2009

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca