Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

12/11/2008 - Wietnam - Inspektoria o misyjnym sercu
Zdjęcie artykułu -WIETNAM – INSPEKTORIA O MISYJNYM SERCU
(ANS - Dalat) – Inspektoria “Św. Jana Bosko” z Wietnamu (VIE) obchodziła w dniu 7 listopada Salezjański Dzień Misyjny w siedzibie inspektorialnej - Xuan Hiep, Ho Chi Min City.

Przeszło 300 osób uczestniczyło w tym Dniu: salezjanie, przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej i rodzice misjonarzy. Znacząca i żywa była obecność młodych salezjanów w formacji początkowej: nowicjuszy i postnowicjuszy. W spotkaniu wziął także udział ks. Vaclav Klement, Radca ds. Misji, przebywający w tych dniach z wizytą w Inspektorii VIE.

Wśród głównych momentów programu Dznia znalazły się: konferencja na temat: “Serce misyjne Ks. Bosko”, akademia, którą przygotowali młodzi salezjanie w formacji i Córki Maryi Wspomożycielki; Mszy św. przewodniczył Radca ds. Misji. W czasie Eucharystii pięciu salezjanów w formacji początkowej złożyło listy, w których proszą o wyjazd na misje.

Ks. inspektor G. Battista Nguyen Van Then w swoim przemówieniu do Rodziny Salezjańskiej Wietnamu zachęcił do zainteresowania się misjami. W ostatnich dziewięciu latach inspektoria VIE wysłała 40 misjonarzy “ad gentes”. “Animacja i wspaniałomyślność misyjna tej Inspektorii znajduje także swój wyraz w obfitości powołań – przyznaje ks. Klement. “40 prenowicjuszy i 36 nowicjuszy są owocem pracy duszpasterskiej siedmiu sektorów, w ramach których jest objętych opieką 450 aspirantów – studentów”. Ks. Klement docenił także pracę animacji misyjnej, jaka jest realizowana w postnowicjacie w Dalat.

To już piąty rok, od 2004, w których Inspektoria VIE obchodzi Salezjański Dzień Misyjny w nawiązaniu do 11 listopada, kiedy to wyruszyła pierwsza salezjańska wyprawa misyjna. “Od tego dnia 1875 roku – przypomina Radca ds. Misji – około 11.000 misjonarzy, otrzymując krzyże misyjne w Bazylice Maryi Wspomożycielki na Valdocco, wyruszyło na misje, aby głosić Ewangelię z sercem Ks. Bosko”. 

Opublikowano 12/11/2008

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca