Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/11/2008 - Wietnam - Docenić salezjańską animację misyjną
Zdjęcie artykułu -WIETNAM – DOCENIć SALEZJAńSKą ANIMACJę MISYJNą
(ANS - Ho Chi Min City) – W dniu rocznicy wysłania pierwszej wyprawy misyjnej - 11 listopada 1875 r. – ks. Vaclav Klement, Radca ds. Misji, przedstawił temat i cele Salezjańskiej Niedzieli Misyjnej - (DOMISAL) 2009.

W liście, który skierował  w Ho Chi Min City, gdzie znajdował się z okazji wizyty animacji, ks. Klement wskazuje Przełożonym i delegatom ds. Animacji Misyjnej każdej Inspektorii i Wizytatorii cele i zamierzenia DOMISAL 2009, której celem, w perspektywie 150. rocznicy Zgromadzenia Salezjańskiego, jest podniesienie poziomu animacji misyjnej.

Potrzeba nadania odpowiedniej jakości animacji misyjnej wyłoniła się, i to w sposób szczególny, w czasie pierwszego spotkania Konsulty Światowej ds. Misji, która miała miejsce w Rzymie w dniach 30 września-2 października. Dać odżyć duchowi misyjnemu w Zgromadzeniu Salezjańskiemu i zweryfikować struktury animacji salezjańskiej są więc celami, na które wskazuje Radca na najbliższy rok.

Hasło DOMISAL 2009 - “Podtrzymuj żywy twój płomień (zapał) misyjny” – chce pomóc poznaniu i wymianie doświadczeń w zakresie animacji misyjnej, wzmocnić relacje i kontakt pomiędzy delagatami inspektorialnymi ds. Misji. Poszczególne wspólnoty są wezwane do tego, aby “odzyskać” i docenić postać  lokalnego animatora ds. Misji.

Salezjańska Niedziela Misyjna (DOMISAL) jest inicjatywą, która od 1988 roku ofiaruje Inspektoriom i poszczególnym wspólnotom salezjańskim określony cel i drogę w zakresie animacji misyjnej; zgodnie ze wskazaniem Kościoła realizuje “missio ad gentes”. Mongolia (2005), Sudan (2006-2007), HIV/AIDS (2008), … są niektórymi z tematów DOMISAL, które były poruszane w ostatnich latach, a które – w niektórych przypadkach – pobudziły do działania środowiska rządowe i społeczne; przykładem tego jest kampania “Discover Sudan”, w którą zaangażowało się 4.000 szkół z Niemiec.

W swoim liście ks. Klement dodaje, że pomimo tego, iż w 2009 r. kładzie się nacisk na poziom animacji misyjnej, pozostaje nadal aktualne zadanie wskazane na rok 2008: “Wychowywać do miłości: odpowiedź salezjańska na AIDS/HIV”. Kończąc, Radca wyprzedził temat  DOMISAL 2010: “Misja wśród młodych Cyganów-Romów”.

Opublikowano 11/11/2008

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca