Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/3/2016 - Meksyk - Młodzi z MGS Kanady z wizytą w siedzibie projektu “Chavos de Don Bosco”
Zdjęcie artykułu -MEKSYK – MłODZI Z MGS KANADY Z WIZYTą W SIEDZIBIE PROJEKTU “CHAVOS DE DON BOSCO”

(ANS – Miasto Meksyk) – W dniu 24 lutego przybyło do Miasta Meksyk 25 ludzi młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego z miast kanadyjskich Sherbrooke i Québec, którym  towarzyszył ks. Alain Leonard, wikariusz wspólnoty salezjańskiej pw. św. Jana Bosko w Sherbrooke, należącej do isnpektorii Wschodnich Stanów Zjednoczonej, jaka że ta obejmuje także Kanadę.

Ci młodzi i ks. Leonard zostali przyjęci przez ks. Victora Manuela Flota Díaza i zamieszkali w salezjańskim ośrodku “Artesanado Salesiano de Nazareth”, znajdującego się w Santa Catarina Yecahuizotl, delegaturze Tláhuac Miasta Meksyk, którą kieruje ks. Enrique Vázquez Martínez. Ta struktura salezjańska jest ośrodkiem przyjęcia osób i realizacji salezjańskiego projektu “Chavos de Don Bosco” (Dzieci Księdza Bosko), którego realizatorem jest Fundacja “Déjame Ayudarte I.A.P” (Pozwól mi ci pomóc), która reprezentuje salezjańską inspektorię Miasta Meksyk.

Dla młodych Kanadyjczyków, którzy przebywali w Meksyku w sumie dziesięć dni, do soboty 5 marca, było to piękne i owocne doświadczenie. Mowa tu zwłaszcza o dniach  29 lutego – 1 marca, kiedy to mieli okazję odwiedzić Chignahuapan, niedaleko miasta Puebla, gdzie znajduje się siedziba projektu “Chavos de Don Bosco”.

Młodzi Kanadyjczycy, których udziałem było to doświadczenie, należą do “Aux Berges Dominique Savio”, a rekrutują się z seminarium salezjańskiego i prywatnej szkoły średniej w Sherbrooke i obozu Dominika Savio. Te dzieła salezjańskie znajdują się w kanadyjskiej prowincji Québec, usytuowanej bardzo blisko granicy ze Stanami Zjednoczonymi. Każdego roku ks. Leonard organizuje grupę ludzi młodych, którzy pragną zakosztować doświadczenia związanego ze służbą misyjną i poznać sytuację nastolatków, którzy są objęci projektem salezjańskim “Chavos di Don Bosco”.

Opublikowano 07/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca