Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

29/2/2016 - Dom Generalny - Seminarium magistrów nowicjuszy Zgromadzenia Salezjańskiego
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – SEMINARIUM MAGISTRÓW NOWICJUSZY ZGROMADZENIA SALEZJAńSKIEGO

(ANS – Rzym) – “Ks. Rua był bardzo wiernym, a przez to najbardziej pokornym i zarazem najbardziej dzielnym synem Księdza Bosko” – napisał papież Paweł VI odnośnie do ks. Rua, który najpierw był mistrzem nowicjuszy, chociaż trwało to tylko jeden rok. Warto także zaznaczyć, jak to napisał ks. Motto, że “Giulio Barberis został wybrany pierwszym mistrzem nowicjuszy salezjańskich, ponieważ Ksiądz Bosko odkrył w nim doskonałego badacza i pedagoga dusz”. 

Po prawie 20 latach od ostatniego spotkania, które miało miejsce w 1993 roku, 20 magistrów nowicjatów Zgromadzenia Salezjańskiego, zgromadziło się, aby zastanowić się nad fundamentalnymi i znaczącymi kwestiami życia salezjańskiego. Czynią to pod kierunkiem ks. Ivo Coelho, radcy generalnego ds. formacji, ks. Cleo Murguía i ks. Silvio Roggia. Spotkanie, które odbywa się w Domu Generalnym Zgromadzenia Salezjańskiego, rozpoczęło się słowami powitania ks. Coelho w niedzielę, 28 lutego. Potrwa do 12 marca, a przewiduje także spotkanie magistrów nowicjuszy z Przełożonym Generalnym ks. Ángelem Fernandezem Artime i celebrację eucharystyczną na zakończenie. 

W czasie tego spotkania będą omawiane takie ważne kwestie, jak “wyzwania formacyjne w życiu zakonnym”, “młody kandydat do życia zakonnego, aktualne warunki kulturowe i rodzinne”, “natura, cel i salezjański proces formacyjny w nowicjacie”, “wymiar uczuciowo-seksualny i relacje międzyosobowe; zdolność do prawdziwej miłości osobistej” oraz “formacja do modlitwy salezjańskiej”.

“Głównym celem tego spotkania jest pomóc magistrom nowicjatów, aby stali się salezjanami zdolnymi przekazywać nowicjuszom serce Chrystusa w stylu salezjańskim” – stwierdził ks. ks. Murguía, jeden z organizatorów tego spotkania.

Niewątpliwie, gdy spojrzymy do tyłu, przywołując postaci wielkich mistrzów nowicjuszy w osobach ks. Michała Rua i ks. Giulio Barberisa, ciągle można w nich znaleźć wzór, których potrzebuje Zgromadzenie w obecnych czasach.

Opublikowano 29/02/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca