Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

8/2/2016 - Ghana - Ks. Á.F. Artime słucha młodych najbardziej potrzebujących
Zdjęcie artykułu -GHANA – KS. Á.F. ARTIME SłUCHA MłODYCH NAJBARDZIEJ POTRZEBUJąCYCH

(ANS – Tema) – “Nie można zatrzymać wiatru rękoma” – mówi afrykańskie przysłowie. Ale możemy posłuchać wiatru i zinterpretować znaki czasu, do czego zachęca nas Ewangelia, starając się był miłosierni jak Ojciec wobec tych, którzy wpadli w okrutną sieć handlu ludźmi. W tym świetle można ukazać wizytę, jaką odbył ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, w ośrodku dla nieletnich ofiar handlu ludźmi, co miało miejsce w sobotnie popołudnie w dniu 6 lutego. 

Salezjański ośrodek “Child Protection Centre” znajduje się w Tema, w pobliżu Ashaiman, niedaleko stolicy Akry. Zaczął działać w 2014 roku, w następstwie apelu, jaki skierował sam Przełożony Generalny, wzywając do poświęcenia umysłu, serca i duszy “młodym najbardziej potrzebującym, którzy stanowią dla nas wyzwanie, krzycząc z bólu”. Od chwili jego otwarcia przez ten ośrodek przewinęło się 153 dzieci i młodzieży. Przełożony Generalny spotkał się z 26 z nich, jako że inni powrócili do swoich rodzin lub do rodzin adopcyjnych, które się nimi zajęły. A poza tym, wszyscy przebywający w ośrodku zostali objęci regularnym programem edukacyjnym. 

Obecnie w Tema jest także w trakcie realizacji kampania, której celem jest uwrażliwienie i informowanie na temat zagrożeń związanych z nielegalną migracją. Poprzez romowy z tymi, którzy przeżyli te podróże migracyjne, a którzy powrócili do wspólnot, programy video i radiowe, artykuły w gazetach, forum, filmy i debaty na obszarach wiejskich... a także Biuro Planowania i Rozwoju Inspektorii oraz “Don Bosco Youth Network”, we współpracy z VIS i “Missioni Don Bosco” z Turynu, dociera się do tysięcy ludzi młodych, uświadamiając ich odnośnie do licznych form przemytu, handlu ludźmi i wykorzystania, jakich dopuszczają się przemytnicy względem tych, którzy decydują się na takie podróże; informując jednocześnie o możliwościach rozwoju, jakie istnieją w Ghanie.  

To spotkanie z dziećmi z ośrodka było rzeczywiście wzruszające dl Przełożonego Generalnego. Mówiąc o dziewczynce, którą poznał w Tema, ks. Á.F. Artime napisał na Facebooku: “Moje serce się rozpłynęło, kiedy  dowiedziałem się, że została odbita w czasie jednej z “akcji”, kiedy to miała być ‘wykorzystana’, tracąc życie (biedne stworzenie) i będąc pozbawiona organów”.

Opublikowano 08/02/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca