Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

20/11/2015 - Nigeria - 50 zabitych w dwóch zamachach
Zdjęcie artykułu -NIGERIA – 50 ZABITYCH W DWÓCH ZAMACHACH

(ANS – Abudża) – W ubiegły wtorek grupa terrorystów z oddziału Boko Haram doprowadziła do śmierci przynajmniej 50 osób w wyniku serii zamachów w miastach Yola i Kano w Nigerii. Według “Global Terrorism Index”, grupa terrorystyczna Boko Haram zabiła w ubiegłym roku największą ilość ludzi na świecie.

Jak donoszą źródła policyjne, do pierwszego wybuchu doszło we wtorek w okolicy targowiska, w wyniku którego zostało zabite 34 osoby, a 80 zostało rannych, w większości kobiet i dzieci. Potem w najważniejszym mieście na północy kraju doszło do kolejnych dwóch równoczesnych wybuchów: 11-letnia dziewczynka i 18-letnia dziewczyna wysadziły się w powietrze, powodując śmierć 15 osób i raniąc 50.

Boko Haram często posługuje się przy tych zamachach dziewczynkami i kobietami; najmłodsza, którą wykorzystali do przeprowadzenia ataku w lutym, miała zaledwie 7 lat. Są na siłę werbowane i wykorzystywane jako “nieświadome narzędzia śmierci”, ponieważ ładunek wybuchowy zostaje uaktywniony przez terrorystów na odległość, za pomocą telefonu komórkowego. 

Według “Global Terrorism Index”, ta grupa terrorystyczna zabiła 6644 osób w 2014 roku, zaś Państwo Islamskie – 6073. W wyniku ostatniej kontrofensywy rządu Abudży został odzyskany teren, który został utracony w zeszłym roku, ale Boko Haram odpowiedziała na to serią zamachów i ataków na miasta, powodując śmierć ponad dwóch tysięcy osób w 2015 roku i “exodus” dziesiątek tysięcy osób.

Opublikowano 20/11/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca