Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/2/2015 - Indie - Podpisano porozumienie, by ADBU uczynić bardziej zielonym
Zdjęcie artykułu -INDIE – PODPISANO POROZUMIENIE, BY ADBU UCZYNIć BARDZIEJ ZIELONYM

(ANS – Guwahati) – W poniedziałek 9 lutego salezjańskie ateneum “Assam Don Bosco University” i “North Eastern Electric Power Corporation” (NEEPCO) podpisali protokół ustaleń w sprawie produkcji energii słonecznej na terenie salezjańskiego kampusu.

ks. C.M. Paul SDB

Prezes i dyrektor ds. zarządzania NEEPCO, pan PC Pankaj, i rektor ADBU, ks. Stephen Mavely, którym towarzyszyli inni urzędnicy i przedstawiciele zarządu obu instytucji, podpisali protokół ustaleń pomiędzy ADBU i NEEPCO, który zakłada wytworzenie 2 MW energii za pomocą kolektorów słonecznych, które zostaną umieszczone na uniwersyteckim kampusie Tapesia, o powierzchni 500 akrów. 

Moc centrali słonecznej, która pokryje ok. 9 akrów kampusu, z czasem osiągnie 4 MW, albo i więcej, zależnie od potrzeby.

“Chodzi tu o bardzo prestiżowy projekt. Po raz pierwszy instytucja rządowa zawiera porozumienie z prywatnym uniwersytetem w sprawie stworzenia centrali elektrycznej” – powiedział pan Pankaj.

“Także dla nas jest to prestiżowa sprawa, że możemy mieć NEEPCO jako partnera w rozwoju naszego uniwersyteckiego kampusu” – stwierdził ks. Mavely. “Jest to wielki krok do przodu, który pozwoli zagwarantować dopływ energii dla naszego kampusu, a jeszcze większy krok, gdy chodzi o ochronę środowiska i uczynieniu naszego kampusu bardziej ekologicznym”.

Przed rozstaniem pan Utpal Moral, dyrektor techniczny NEEPCO, okazał wielkie zainteresowanie także wykładami, w sprawie których różne wydziały mogą się bezpośrednio z nim skontaktować. Zaproponował także podpisanie innych porozumień, które umożliwiłyby studentom ADBU odbywanie praktyk i stażu na różnych oddziałach NEEPCO w całym kraju, a zwłaszcza na jego północno-wschodnim obszarze.

Warto zauważyć, że podpisanie tego porozumienia w Shillong miało miejsce w tym samym czasie, kiedy na Watykanie, w Kaplicy Domu Świętej Marty papież Franciszek przypomniał, że ochrona stworzenia jest zadaniem każdego chrześcijanina i nie jest to tylko domena zielonych (ekologistów – przyp. red.): “Chrześcijanin, który nie strzeże stworzenia, który nie dba o jego rozwój, to chrześcijanin, którego nie obchodzi Boże dzieło, to dzieło zrodzone z miłości Boga względem nas. I to jest pierwsza odpowiedź na pierwsze stworzenie: troska o stworzenie, rozwijanie go”.

Opublikowano 11/02/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca