Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/12/2014 - Hiszpania - Kolejne 364 dni, by walczyć o Prawa Człowieka
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – KOLEJNE 364 DNI, BY WALCZYć O PRAWA CZłOWIEKA

(ANS – Madryt) – Ponad 800 milinów osób cierpi z powodu głodu na świecie, 57 milionów dzieci nie chodzi do szkoły, miliony osób było zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu wojny w Syrii, Iraku, Republice Środkowoafrykańskiej... Tortury, zniknięcia, gwałty, ataki na cywili... Przepaść pomiędzy bogatymi i ubogimi powiększyła się. Tak przedstawia się świat w przededniu 66. rocznicy Powszechnej Deklaracji Praw Dziecka, którą będziemy obchodzić jutro, 10 listopada.

“Jest to wyrzut, który robimy sobie tylko jeden raz w roku, kiedy przypominamy sobie o głównych prawach... Przecież będą kolejne 364 dni, aby nadal domagać się, by te były przestrzegane” – mówi Ana Muñoz, rzeczniczka Salezjańskiej Prokury Misyjnej w Madrycie. 

Rok 2014 był czasem szczególnie trudnym, gdy chodzi o Prawa Człowieka. Wojny w Syrii, Republice Środkowoafrykańskiej i Południowym Sudanie pozostawiły miliony osób bez opieki, a epidemia eboli ukazała brak zaangażowania na rzecz ubogich.

Salezjanie pracują w 133 krajach świata, broniąc i chroniąc najsłabszych. Zagrożone dzieci i młodzież to jeden z priorytetów ich działania. “Zapewnić im edukację i wychowanie na odpowiednim poziomie jest naszym sposobem pomocy im w wyjściu z ubóstwa” – mówi dalej pani Muñoz. Jakkolwiek, salezjanie udzielają się również na rzecz wzmocnienia roli kobiet w społeczeństwie, domagając się większego dostępu do opieki sanitarnej, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, “jak to ma miejsce w Syrii, Republice Środkowoafrykańskiej i w krajach dotkniętych ebolą: Sierra Leone, Gwinei Conakry i Liberii” – kontynuuje pani Muñoz.

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi gwarancję dla wszystkich osób już z tej prostej przyczyny, że istnieje. Jednakże każdego dnia można się przekonać, że te prawa są gwałcone przez rządy, które nie chronią ich w wystarczający sposób i nie kładą na nie nacisku. Stąd też Salezjańska Prokura Misyjna w Madrycie z okazji Dnia Praw Człowieka domaga się od rządów i społeczności międzynarodowej prawdziwego zaangażowania na rzecz praw zasadniczych i większej ochrony najsłabszych.

Opublikowano 09/12/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca