Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

4/12/2014 - Hiszpania - Solidarnościowe Boże Narodzenie dla 19 salezjańskich szkół społeczno-sportowych
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SOLIDARNOśCIOWE  BOżE NARODZENIE DLA 19 SALEZJAńSKICH SZKÓł SPOłECZNO-SPORTOWYCH

(ANS – Madryt) – W czasie okresu Bożego Narodzenia solidarność będzie stanowić cechę i wartość, które połączą dzieci, młodzież, wolontariuszy i wychowawców z 19 szkół społeczno-sportowych z salezjańskich placówek misyjnych, znajdujących się w 14 krajach na trzech kontynentach. Pomijamy fakt, że w niektórych z nich obchodzi się go w porze zimowej, a w innych w lecie.

Boże Narodzenie jest już u drzwi, a szkoły społeczno-sportowe, działające na terenie salezjańskich placówek misyjnych, współpracujące z Fundacją “Real Madryt”, są już gotowe do tego, by znów solidarność i przyjaźń dały znać o sobie jeszcze bardziej niż dotychczas, w czasie tych świąt.

Szkoła społeczno-sportowa “SportBosco” w Manique, w Portugalii, dla przykładu, gościła znanego szefa z Cascais, który uczył starszych uczniów, jak przygotować tradycyjne w tej okolicy ciasto - areias di Cascais. Tak oto poza bawieniem się garnkami i trzymania rąk w cieście, ci młodzi zostali zaangażowani w przygotowanie na Boże Narodzenia specjalnego podwieczorka, którego będą smakować także dobroczyńcy szkoły, ich rodziny i wolontariusze.

Wychodząc poza Atlantyk, szkoła społeczno-sportowa “Dom Bosco” w Jardim Nordeste, tworząca wspólnotę potrzebujących z peryferii Sao Paulo, rozpoczęła kampanię “Solidarnościowe Boże Narodzenie, aby każde z tych przeszło 1400 dzieci i nastolatków, którzy uczęszczają regularnie do ośrodka społecznego salezjańskiej parafii św. Łucji i przylegającego doń przedszkola, otrzymało jakiś podarek.

Obecnie zostało zebranych około 33 tysiące reais (10 300 €). “Kolejnego roku Pai Natal – św. Mikołaj – będzie obecny w każdej wspólnocie, a to dzięki solidarności licznych przyjaciół i wolontariuszy. Widok szczęśliwych twarzy tych malców, kiedy otrzymują prezent bożonarodzeniowy, jest jednym z najpiękniejszych momentów w całym roku” – wyznaje ks. Plinio Possobom, dyrektor szkoły.

Opublikowano 04/12/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca