Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

18/11/2014 - Stany Zjednoczone - Trochę pożywienia dla ludności dotkniętej ebolą w Sierra Leone i Liberii
Zdjęcie artykułu -STANY ZJEDNOCZONE – TROCHę POżYWIENIA DLA LUDNOśCI DOTKNIęTEJ EBOLą W SIERRA LEONE I LIBERII
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – New Rochelle) – Ryż z witaminami wzmacniającymi i środki chroniące przed ebolą zostały przekazane salezjanom w Sierra Leone i Liberii, co było możliwe dzięki stałej współpracy Salezjańskiej Prokury Misyjnej w New Rochelle i “Stop Hunger Now”, organizacji pomocy międzynarodowej, która dostarcza żywność i produkty żywnościowe osobom najbardziej potrzebującym na świecie.

Salezjanie, którzy znajdują się na terenach Afryki Zachodniej, dotkniętej kryzysem humanitarnym z powodu eboli, współpracują z lokalnymi wspólnotami, dostarczając im produkty żywnościowe, odzież ochronną, środki dezynfekcyjne i prowadząc edukację prewencyjną. Również głód jest jednym z problemów w tych krajach dotkniętych wirusem.

Istotnie, liczne lokalne źrodła donoszą, że wiele targowisk zostało zamkniętych, a liczni rolnicy ponieśli śmierć. Wielu uczniów, którzy przedtem mogli otrzymywać przynajmniej jeden posiłek dziennie w szkołach salezjańskich, po przymusowym ich zamknięciu przez rząd, chcący w ten sposób powstrzymać epidemię, teraz nie ma nawet tego.   

“Z powodu kryzysu związanego z ebolą cena żywności poszła w górę i wiele osób może umrzeć z głodu” – mówi ks. Mark Hyde, odpowiedzialny za Salezjańską Prokurę Misyjną w New Rochelle.

Dzięki tej inicjatywie w Lungi, małym mieście leżącym na południowym obszarze Sierra Leone salezjanie mogą obecnie, trzy razy w ciągu tygodnia, zapewnić posiłek 150 ubogim dzieciom, przekazując im także mydło lecznicze. 

Gdy chodzi o Liberię, kontener załadowany produktami podarowanymi przez Stop Hunger Now dotarł do dzieła salezjańskiego w Matadi, dzielnicy Monrovii, co miało miejsce wieczorem w dniu 13 listopada; został rozładowany rano dnia następnego. Jako że ten kontener, mający ok. 13 metrów długości, nie mógł przejechać przez bramę domu, teraz myśli się o jego sprzedaży i wykorzystaniu pieniędzy na budowę jakiegoś ośrodka dla bezdomnych, a przynajmniej pokrycie wydatków związanych z transportem i utylizacją. 

Transport zawierał ryż z witaminami wzmacniającymi i środki ochronne – rękawice, maski i odzież – składające się na kompletne wyposażenie tych osób, które tworzą Katolicką Krajową “Task Force”, łącznie z salezjanami.  

“Darowizna Stop Hunger Now zawiera także inne narzędzie, dzięki któremu można dotrzeć do różnych osób, w postaci informacji dotyczących eboli, czynników zagrożenia i zasad prewencyjnych” – dodaje ks. Hyde.

Stop Hunger Now jest jednym z naszych najlepszych partnerów. Działacze tej organizacji są elestyczni, poszukują najlepszych sposobów transportu, dostarczając, oprócz żywności, inne materiały, których mogą potrzebować beneficjenci, a nawet idą jeszcze dalej, wykraczając poza tę pomoc” – stwierdza Jessica O'Connor z Salezjańskiej Prokury Misyjnej.

Opublikowano 18/11/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca