Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/6/2014 - Włochy - „Euroclip 2014”: Ksiądz Bosko jest tutaj!
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – „EUROCLIP 2014”: KSIąDZ BOSKO JEST TUTAJ!

(ANS – Rzym) – Zwycięstwem oratorium z Valdocco, co stało się za sprawą filmu krótkometrażowego pt. “Don Bosco è sempre qui, Don Bosco è stato qui” (Ksiądz Bosko jest zawsze tutaj, Ksiądz Bosko był tutaj), zakończyła się druga edycja Festiwalu “Euroclip”. Mowa tu o konkursie filmów krótkometrażowych, który zorganizował Sektor duszpastaerstwa młodzieżowego salezjańskiego Okręgu Piemontu i Valle d’Aosta (ICP). W dniu 30 maja, właśnie na Valdocco, odbył się wieczór finałowy.

Tematem konkursu w tym roku było motto, które towarzyszyło peregrynacji urny Ks. Bosko na terenie Włoch: “Don Bosco è qui” (Ksiądz Bosko jest tutaj). Ale, jak zaznaczają organizatorzy, nie chodziło tutaj jedynie o dewizę, ale o zachętę do przedstawienia życia codziennego dzieł salezjańskich, gdzie Ks. Bosko jest wciąż żywy i działa wśród swojej młodzieży.

Pierwszą nagrodę zdobyło oratorium z Valdocco za wiele zalet, jakimi odznaczał się prezentowany przez nich film krótkometrażowy, takich jak “nienaganna realizacja techniczna pod względem wykonania zdjęć i kolorometrycznym, wielka oryginalność w sensie etymologicznym powrotu do początków oraz silna ekspresywność aktorów i bohaterów filmu”.

Drugie miejsce zajęło oratorium z Pinerolo za film “Down Hill”, w uznaniu za mądre i zrównoważone wykorzystanie postprodukcji, silnie kreatywny, znakomity i metaforyczny scenariusz oraz przyjemną dla ucha ścieżkę dźwiękową, świetnie wpisującą się w scenariusz.

O trzecie miejsce walczą obecnie: oratorium z San Benigno (film “Sinfonia in Db”), ośrodek kształcenia zawodowego z Valdocco (film “Io e Lui”) oraz oratorium z Rebaudengo (film “1864”. Do północy 22 czerwca można oddawać na nie głosy za pośrednictwem “Lubię to” na Facebooku na stronie MGS Piemontu, Valle d’Aosta i Litwy, jak również na stronie „EuroClip-u”.

Organizatorzy są zadowoleni z poziomu filmów zgłoszonych do konkursu i pracy ludzi młodych, ich wychowawców i animatorów. Ks. Alberto Lagostina, pozdrawiając i dziękując uczestnikom, podkreślił konieczność “opowiadania pięknych rzeczy, które dzieją się w naszych domach”.

Na zakończenie wieczoru ks. Alberto Martelli, delegat krajowy ds. komunikacji społecznej, podziękował uczestnikom, czyniąc odniesienie do edycji w przyszłym roku – “EuroClip 2015”, roku obchodów Dwustulecia urodzin Księdza Bosko.

Festiwal “Euroclip”, początkowo pomyślany jako otwarta rywalizacja dla wszystkich ludzi młodych ze Starego Kontynentu, został potem dołączony do różnych inicjatyw o charakterze inspektorialnym i krajowym. Wśród nich znalazła się właśnie ta edycja festiwalu, której organizatorem jest ICP, odbywająca się w tym roku po raz drugi, która chce stać się tradycyjnym spotkaniem, w czasie którego będzie można ukazać wartości salezjańskie na bazie protagonizmu młodzieży.

Opublikowano 11/06/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca