Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/1/2012 - Hiszpania - Formacja młodych salezjanów: Europa i reorganizacja Inspektorii
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – FORMACJA MłODYCH SALEZJANÓW: EUROPA I REORGANIZACJA INSPEKTORII

(ANS – Granada) – W dniach 26-29 grudnia, w ramach “Projektu Europa” i procesu reorganizacji i rewitalizacji placówek salezjańskich w Hiszpanii, w nowicjacie w Granadzie odbyło się drugie spotkanie salezjanów w formacji początkowej z 6 Inspektorii hiszpańskich.

 Cztery tematy charakteryzowały te dni. Pierwsze z nich zostały przedstawione przez Radcę Europy Zachodniej, ks. José Miguel Núñeza. Ten zatytułowany “Przed restrukturyzacją Inspektorii Hiszpanii” stanowił zaproszenie dla każdego salezjanina, aby ten uczynił ze zmiany strukturalnej okręgów kanonicznie erygowanych okazję do rewitalizacji charyzmatu.

Drugi temat to “Młodzi zakonnicy na rzecz odnowionego życia konsekrowanego”. Radca zaznaczył, że tym, co jest żywotne w salezjańskim życiu konsekrowanym, jest centralne miejsce Boga i wypełnienie ślubów w taki sposób, by można było uobecnić Jezusa z Nazaretu.

Inspektor Walencji, ks. Juan Bosco Sancho, wygłosił trzeci wykład: “Posłannictwo salezjańskie w kontekście globalizmu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na Europę Zachodnią”. Był on analizą obecnej sytuacji: kontekstu znaczonego kryzysem ekonomicznym, metamorfozą nowych form religijnych i wielkimi wyzwaniami dla Kościoła, Zgromadzenia i każdego salezjanina. W swoim wystąpieniu ks. Sancho oparł się na Dokumentach Kapituły Generalnej 26 i apelu o ożywienie posłannictwa salezjańskiego w Europie.

“W perspektywie dwustulecia urodzin Ks. Bosko” – to temat ostatniego referatu, który wygłosił ks. Francisco Ruiz, Inspektor Sewilli. Rozwinął on dwa szczególne wątki: konieczność poznania i życia duchem salezjańskim w przypadku każdego salezjanina w formacji początkowej – na bazie Konstytucji i pogłębienia historii, pedagogii i duchowości świętego młodzieży.

Te dni formacyjne były ubogacone modlitwą, “lecio divina”, Eucharystią i czuwaniem modlitewnym o tematyce powołaniowej. 

Nad przyjęciem nowicjuszy z Granady czuwał ich magister oraz ks. Alejandro Guevara i jego ekipa formacyjna. 

Opublikowano 02/01/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca