Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

8/8/2011 - Francja - Wizyta d’Insieme w Regionie Europa Zachodnia
Zdjęcie artykułu -FRANCJA – WIZYTA D’INSIEME W REGIONIE EUROPA ZACHODNIA

(ANS – Lyon) – Wczoraj, 7 sierpnia, w Lyonie rozpoczęła się Wizyta d’Insieme w Regionie Europa Zachodnia, który tworzą: Portugalia, Francja i Hiszpania. W programie spotkania, które zakończy się 11 sierpnia, znajdą się tematy związane z restrukturyzacją Inspektorii i Projektem Europa.

8 Inspektorii jest reprezentowanych na Wizycie d’Insieme, która rozpoczęła się wczoraj w Lyonie: Portugalia (POR), Hiszpania-Barcelona (SBA), Hiszpania-Bilbao (SBI), Hiszpania-León (SLE), Hiszpania-Madryt (SMA), Hiszpania-Sewilla (SSE), Hiszpania-Walencja oraz Francja-Belgia Południowa (FRB), do której należą placówki w Soral (Szwajcaria) i Kenitra (Maroko). W spotkaniu uczestniczą: Przełożony Generalny – ks. Pascual Chávez oraz Radcy generalni: ds. Duszpasterstwa Młodzieży – ks. Fabio Attard, ds. Formacji – ks. Francesco Cereda, ds. Misji – ks. Václav Klement, Ekonom generalny – pan Jean Paul Muller, a także Radca Regionu Europa Zachodnia – ks. José Miguel Nuñez Moreno.

Także w czasie tej Wizyty zostanie oceniony proces komunikacji, asymilacji i wdrożenia wskazań Kapituły Generalnej 26, a także zostaną uwypuklone perspektywy przyszłej drogi Inspektorii i Regionu. Zwróci się szczególną uwagę na realizację Projektu Europa, określenie linii dla nowej ewangelizacji w sytuacjach zeświecczenia, wierność i dyscyplinę zakonną oraz nową organizację Inspektorii Regionu.

Opierając się na dostępnych danych z dnia 31 grudnia 2010 r., w Regionie Europa Zachodnia jest 1502 salezjanów: POR-102, FRB-237, SBA-162, SBI-173, SLE-203, SMA-272, SSE-209 i SVA-144.

Opublikowano 08/08/2011

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca