Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

3/7/2012 - Dom Generalny - PE: Przyszłość salezjańskiej Irlandii: wyzwania i nadzieje
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PE: PRZYSZłOść SALEZJAńSKIEJ IRLANDII: WYZWANIA I NADZIEJE

(ANS – Rzym) – Analiza sytuacji młodzieży na Starym Kontynencie, rozpatrywana poprzez pryzmat Projektu Europa, w tym miesiącu zatrzymuje się na Irlandii. Kraju o silnej tradycji katolickiej, który przeżywa chwile głębokiej transformacji.
 
Salezjanie – obecni już w drugiej dekadzie 1900 r. – obchodzą w tym roku 40-lecie powstania Inspektorii Irlandzkiej; jest to okres czasu, w którym – jak to przedstawia w szczegółach Serwis, który opracował ks. Patrick Hennessy, Wikariusz Inspektora – irlandzka rzeczywistość społeczna bardzo dogłębnie się zmieniła, a wraz z nią także stosunek ludności, a zwłaszcza młodzieży, do Wiary, Kościoła Katolickiego i instytucji religijnych.

I jeżeli ta zmiana, jak często się zdarza, pociąga za sobą początkowe zagubienie, jest ona z pewnością najlepszą okazją ku temu, aby powrócić do przeżywania z radykalnością orędzia ewangelicznego.

Charyzmat salezjański, poprzez swoją opcję na rzecz młodzieży najbardziej potrzebującej, już w przeszłości umiał dostarczyć niewiarygodnych świadectw. Potwierdzeniem tego jest wdzięczność, jaką dzisiaj okazuje salezjanom irlandzkim Mark O’Callaghan, przedsiębiorca, który odniósł sukces, bohater jednej z wiadomości publikowanych w dniu dzisiejszym.

To, czego dzisiaj potrzebują salezjanie, jak to stwierdza ks. Hennessy, to jedynie “małe dostosowania i nowe wyrazy”, które by sprawiły, że na nowo w pełni staliby się zrozumiali dla mentalności młodzieży i przyszłych pokoleń.

Opublikowano 03/07/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca