Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

7/11/2013 - Hiszpania - Spotkanie inspektorów regionu Europa Zachodnia
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SPOTKANIE INSPEKTORÓW REGIONU EUROPA ZACHODNIA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Madryt) – W dniu dzisiejszym, 7 listopada, w Madrycie kończy się spotkanie inspektorów salezjańskich regionu Europa Zachodnia. W spotkaniu uczestniczą także: radca regionu, ks. José Miguel Núñez Moreno, i członkowie rad inspektorialnych poszczególnych inspektorii.

W dniach 4-5 listopada spotkało się 8 inspektorów z regionu – 6 z Hiszpanii i po jednym z Portugalii i Francji-Belgii Południowej – wraz z jednym członkiem z każdej inspektorii regionu Europa Zachodnia (REO).

Ks. Núñez Moreno podzielił się refleksją na temat odnowy duszpasterskiej, jaką zainicjował papież Franciszek, i mówił także o sprawozdaniu dotyczącym salezjanów w Europie, jakie Przełożony Generalny przedstawi na najbliższej Kapitule Generalnej Zgromadzenia, oraz możliwej reorganizacji salezjańskich regionów Europy.

Innymi dwoma tematami, które zostały poruszone, były: odnowa życia konsekrowanego w Europie, który to temat przedstawił klaretyn Luis Gonzalo Díez, dyrektor czasopisma “Życie zakonne”, i droga duszpasterstwa młodzieżowego, który omówił delegat krajowy ks. Koldo Gutiérrez.

We wczorajszym i dzisiejszym dniu inspektorzy z Hiszpanii i Portugalii wymieniali opinie odnośnie do procesu reorganizacji salezjańskich placówek w Hiszpanii, procesie, który jest realizowany od dwóch lat, a który zakończy się w maju przyszłego roku, kiedy to ostatecznie powstaną dwie nowe inspektorie salezjańskie: Hiszpania Centrum Północny-Wschod i Hiszpania Śródziemnomorska – z połączenia sześciu obecnie istniejących.

W tych dniach odpowiedzialni za różne sektory i obszary pracy salezjańskiej (duszpasterstwo młodzieżowe, formacja, delagaci różnych grup Rodziny Salezjańskiej, wydawnictwo CCS, komunikacja społeczna...) przedstawili końcowe sprawozdania z działań przeprowadzonych w roku ubiegłym i plany na przyszłość oraz reorganizacyjne, w perspektywie nowego układu placówek salezjańskich w Hiszpanii.

W dniu dzisiejszym przewidziane jest spotkanie z członkami Konferencji Międzyinspektorialnej sióstr Salezjanek z Hiszpanii i Portugalii (CIEP). Inspektorzy salezjanów i inspektorki córek Maryi Wspomożycielki z obszaru iberyjskiego przeprowadzają refleksję dotyczącą wspólnych tematów oraz oceny procesów i doświadczeń, jakie są udziałem obu zgromadzeń w Hiszpanii.

Obecnie region Europa Zachodnia, jeden z ośmiu tworzących Zgromadzenie Salezjańskie, liczy 8 Inspektorii, 1400 salezjanów i 185 dzieł: szkoły, ośrodki młodzieżowe, parafie i platformy społeczne.

Opublikowano 07/11/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca