Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

2/10/2013 - Hiszpania - Salezjańskie duszpasterstwo młodzieżowe: zastanowić się, aby działać
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SALEZJAńSKIE DUSZPASTERSTWO MłODZIEżOWE: ZASTANOWIć SIę, ABY DZIAłAć
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Madryt) – Pod koniec ubiegłego miesiąca w stolicy Hiszpanii odbyły się dwa spotkania refleksji i dialogu poświęcone salezjańskiemu duszpasterstwu młodzieżowemu (PG).

W końcu tygodnia, 19-20 września, w dziele “El Plantio” w Madrycie miało miejsce trzecie z cyklu seminariów, odbywających się co dwa lata, na temat: “Ewangelizacja: wspólnota i ewangelizator”. Wzięło w nim udział 45 zaangażowanych działaczy duszpasterskich z inspektorii hiszpańskich, reprezentujących wszystkie sektory: szkoły, czas wolny, platformy społeczne, grupy parafialne, grupy Rodziny Salezjańskiej.

W czasie Seminarium, zorganizowanego wspólnie przez Delegaturę krajową PG salezjanów, koordynatorkę PG córek Maryi Wspomożycielki i salezjanów współpracowników, zgłębiano trzy specyficzne zagadnienia: Zaangażowanie na rzecz ewangelizacji nastolatków i młodzieży – ks. Antonio Jiménez, z Salezjańskiego Ośrodka Krajowego PG (CNSPJ); Rola ewangelizatora – ks. Koldo Gutierrez, dyrektor CNSPJ; Rola wspólnoty: rzeczywistość, zadania i przyszłość – ks. Fernando Miranda, delegat PG inspektorii walenckiej.

Obrady pomogły określić nowe salezjańskie propozycje ewangelizacji i towarzyszenia nastolatkom, młodzieży młodszej i starszej, mające na celu pomóc im wzrastać w wierze oraz zrealizować osobistą i wspólnotową drogę.

Następnego dnia, w poniedziałek 21 września, refleksja nad salezjańskim duszpasterstwem młodzieżowym była kontynuowana w czasie tradycyjnego spotkania w ramach różnych komisji, które są zainteresowane PG: szkoły, platformy społeczne, ośrodki młodzieżowe, animacja misyjna, parafie, a tego roku, po raz pierwszy, także – komisja ds. salezjanów współpracowników. Odbyło się ono również w Madrycie, ale tym razem w siedzibie inspektoratu, a wzięło w nim udział wiecej uczestników niż poprzednim razem – 65.

Spotkanie prowadził ks. José Miguel Núñez Moreno, Radca regionu Europa Zachodnia, który rozpoczął je proponując uczestnikom pewnego rodzaju lekturę, pod względem duszpasterskim, gestów i słów Papieża Franciszka. To jego wystąpienie wywołało już na początku dyskusję na sali, która potem był kontynuowana w czasie posiedzeń poszczególnych komisji.

Opublikowano 02/10/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca