Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

23/5/2013 - Dom Generalny - Ponad 100 ludzi młodych złoży śluby na cześć Maryi Wspomożycielki
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – PONAD 100 LUDZI MłODYCH ZłOżY śLUBY NA CZEść MARYI WSPOMOżYCIELKI

(ANS – Rzym) – Maj, miesiąc maryjny, jest także miesiącem składania ślubów zakonnych, co ma miejsce zwłaszcza w azjatyckiej rzeczywistości salezjańskiej. 139 ludzi młodych z dwóch orientalnych regionów – Azja Południowa i Azja Wschodnia-Oceania – w tym miesiącu, zwłaszcza w dniu 24 maja, złoży swoje pierwsze śluby zakonne, które sprawią, że staną się synami Ks. Bosko.  

Azja Wschodnia-Ocenia
Pierwszymi nowicjuszami, którzy w dniu 1 maja złożyli swoje pierwsze śluby było 4 młodzieńców z Inspektorii Tajlandzkiej, którzy odbywali formację w nowicjacie w Sampran. Szczególnie znaczący był fakt, iż wśród nich znaleźli się także pierwsi Kambodżanie: John Bosco Somony i John Bosco Nary Phen. Ks. Paul Prasert Somgam, inspektor, przewodniczył celebracji i przyjął śluby. 

Kilka dni potem, 6 maja, przyszła kolej na młodych, którzy odbywali swoją formację salezjańską w nowicjacie w Lawaan, w Cebu. Mowa tu o 10 nowicjuszach, którzy pochodzą: 5 z Inspektorii Filipin Północnych; 3 – z Filipin Południowych i 2 – z Chin. Dwóch z nich obrało życie salezjanina koadiutora, a inni – kleryckie i kapłańskie. Ich śluby przyjął przełożony Inspektorii (w którego siedzibie mieści się także nowicjat ), ks. George Militante.

Swoje śluby złożyło wczoraj do południa, w przededniu uroczystości Maryi Wspomożycielki, 9 nowicjuszy z Birmy: jeden jako salezjanin laik, a inni – jako przyszli kapłani. Ci, w towarzystwie ks. Bosco Ze Ya Aung i reszty ekipy formacyjnej, wszyscy narodowości birmańskiej, wypowiedzili swoje “tak” dla Zgromadzenia Salezjańskiego w obecności przełożonego Wizytatorii – ks. Maurice Vallence’a.

Azja Południowa
Wszystkie śluby, jakie tam zostaną złożone, koncentrują się na uroczystości Maryi Wspomożycielki, 24 maja. Przystąpi do nich 7 nowicjatów z Indii.

W Siliguri, w Inspektorii Kalkuty, 17 młodzieńców złoży swoje śluby w dniu jutrzejszym w obecności Inspektora – ks. Thomasa Ellicheraila. Najwięcej z nich, bo ośmiu, pochodzi z tej samej inspektorii, wśród nich jest także jeden z Bangladeszu. Inni pochodzą z Inspektorii Guwahati (4), Silchar (2) i Nowe Delhi (3).    

Natomiast w “Najświętszym Sercu” w Hyderabad śluby złoży 9 nowicjuszy, wszyscy Hindusi, wszyscy z jednej inspektorii i wszyscy z nich kierują się ku kapłaństwu. Ich śluby przyjmie ks. Raminedi Balaraju, przełożony.

Podobnie będzie w nowicjacie w Sechii-Zubza, na terenie Inspektorii Dimapur, gdzie jutro śluby złoży 10 nowicjuszy, wszyscy z tej inspektorii i wszyscy zmierzający w kierunku kapłaństwa. 

15 nowicjuszy złoży śluby w Padivayal na ręce Inspektora Bangalore, ks. Thomasa Anchukandama; 12 pochodzi z tego okręgu, a 3 pozostałych – z Nowego Delhi.

Ks. Michael Fernandes, Inspektor Mumbaju, będzie przewodniczyć ceremonii pierwszych ślubów zakonnych w nowicjacie w Nasik. Spośród 13 nowicjuszy, którzy złożą śluby, trzech pochodzi z Inspektorii Panjim.

W nowicjacie w Idaya Deepam, w stanie Mangalam, ks. Johnson Albert, przełożony Inspektorii Tiruchy, odbierze śluby 9 nowicjuszy swojej Inspektorii i innych 19 – z Inspektorii Chennai.

W przypadku nowicjatu w Shillong, w Inspektorii Silchar, śluby złoży 29 młodzieńców z Inspektorii Guwahati, do której ten nowicjat należał do 2011 r. Śluby od nich odbierze ks. George Maliekal, Inspektor Silchar.

Opublikowano 23/05/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca