Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/10/2012 - Hiszpania - Spotkanie Krajowych Delegatów ds. Duszpasterstwa Młodzieży Regionu Europa Zachodnia
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – SPOTKANIE KRAJOWYCH DELEGATÓW DS. DUSZPASTERSTWA MłODZIEżY REGIONU EUROPA ZACHODNIA
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Madryt) – W sobotę 6 października w Madrycie odbyło się Spotkanie Delegatów Krajowych Duszpasterstwa Młodzieży salezjańskiego regionu Europa Zachodnia. Spotkanie prowadził ks. Fabio Attard, Radca ds. Duszpasterstwa Młodzieży (PG), któremu towarzyszył ks. Miguel Angel García, odpowiedzialny za PG na obszarze Europy. Wzięli w nim udział delegaci krajowi: ks. Luis Fernando Gutiérrez (Hiszpania), ks. Vincent Grodziski (Francja-Belgia Południowa) i ks. J. Anibal Mendonça (Portugalia).

Celem spotkania było: wzmocnić relacje pomiędzy Delegatami krajowymi i Dykasterium poprzez komunikację i dialog; dzielić się i zastanawiać nad obecnymi problemi związanymi z salezjańskim duszpasterstwem młodzieżowym w regionie oraz omówić tematy interesujące te trzy delegacje. Ze strony Dykasterium został przestawiony dokument przybliżający jego tożsamość, misję i funkcję.

Poza tym został omówiony temat procesu nowego przemyślenia salezjańskiego Duszpasterstwa młodzieżowego w poszczególnych krajach, jak i możliwe drogi socjalizacji odnowionego dokumentu „Podstawowe ramy odniesienia dla Duszpasterstwa Młodzieży” po Kapitule Generalnej 27. Uczestnicy podzielili się doświadczeniem związanym z peregrynacją urny Ks. Bosko i dyskutowali na temat seminarium „Platformy społeczne a ewangelizacja”, które odbędzie się w lutym 2013 roku.

Na koniec uczestnicy spotkania poruszyli tematy związane z licznymi projektami i różnymi inicjatywami realizowanymi na polu Duszpasterstwa w tych trzech krajach. W najbliższym czasie przewidziane są cztery spotkania: Światowa Konsulta Młodzieży na temat „Ewangelizować wychowując” (luty 2013), Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro (lipiec 2013), Spotkanie Delegatów PG Europy (listopad 2013) i Spotkanie Młodych Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego na Valdocco-Colle Don Bosco (sierpień 2015).

Opublikowano 09/10/2013

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca