Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

27/9/2012 - Indie - Rozkwita projekt “Go Green”
Zdjęcie artykułu -INDIE – ROZKWITA PROJEKT “GO GREEN”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Krishnagar) – Szkoła Techniczna “Don Bosco” podjęła się realizacji wielkiej inicjatywy na rzecz przyrody i środowiska. Chodzi o projekt “Go Green”, który zakłada zasadzenie, w ciągu tygodnia trwania akcji od 22 do 29 września, 12 000 drzewek dobrej jakości na obszarze Mahogani, Akashmuni, Teck i Kodam.

Koszt nabycia drzewka szacowany jest na 24 000 rupii, licząc 2 rupie za drzewko, a całościowy wydatek związany z zasadzeniem drzewek to 26 000 rupii.

Wyjaśniając znaczenie i konieczność realizacji tego projektu, ks. Thomas Kayyalackal, 78-letni dyrektor ośrodka młodzieżowego “Don Bosco”, powiedział: “Chcemy dać wytchnąć terenom, chronić własność i stać się częścią “zielonego ruchu”. Poza dostarczeniem pokrywy roślinnej do bezproduktywnego obszaru naszych rolniczych terenów chcemy dać trochę pracy ludziom i stworzyć wzorzec, który mogą wprowadzić w życie inne osoby. I na koniec mamy nadzieję, że dostąpimy także dobrodziejstw materialnych, dysponując drewnem do wykorzystania w kursach stolarskich naszej szkoły, a także otrzymamy wsparcie finansowe dla instytutu”.

Nadzorujący szkołę, ks. Mani Kariapuram, stwierdził: “Mamy nadzieję wciągnąć w ten projekt około 80 osób; wszystkie one wywodzić się będą spośród uczniów uczęszczających na kursu formalne, a także nauczycieli i współpracowników szkoły”.
 
Urzędnicy państwowi, a zwłaszcza Komisarz dystryktu, odpowiedzialny za przydział, jak również funkcjonariusze obszaru leśnego, inne szkoły z okolicy, wspólnoty zakonne i salezjanie z Inspektorii Kalkuty – wszyscy oni okazali wielkie zainteresowanie tym innowacyjnym projektem ochrony środowiska naturalnego.

Zabierając głos na ceremonii rozpoczęcia tego projektu, Aboni Joardar, członek lokalnego Zgromadzenia Legislacyjnego, oświadczył: “Jest to doprawdy godna uznania inicjatywa salezjanów z Krishnagar i przykład do naśladowania. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie zdawać sobie sprawę z potrzeby tego rodzaju inicjatyw i realizacji tego typu projektów”.

Aby zapewnić, że sadzenie drzewek nie zostanie zapomniane, gdy minie początkowa euforia, władze szkolne podzieliły obszar, na którym zostały zasadzone drzewka, na różne sekcje, przydzielając każdej klasie jedną z nich. Do pielęgnacji drzewek będą najęci także inni robotnicy.

Dzięki masywnemu murowi otaczającemu cały kompleks, odpowiednim wejściom i zabezpieczeniom przed wtargnięciem zwierząt, strażnikom i regularnemu dostarczaniu wody i nawozów, jak zapewniają działacze projektu “Go Green”, zapewniony jest wzrost drzewek i ochrona przed rabusiami.

Opublikowano 27/09/2012

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca