Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

25/8/2011 - Hiszpania - ŚDM w salezjańskim programie duszpasterskim Hiszpanii
Zdjęcie artykułu -HISZPANIA – ŚDM W SALEZJAńSKIM PROGRAMIE DUSZPASTERSKIM HISZPANII
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Madryt) – Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży, czas więc na refleksję podsumowującą to wszystko, co zostało przeżyte w tych dniach. Rodzina Salezjańska, a zwłaszcza ta z Madrytu, jest bardzo zadowolona z przebiegu ŚDM i wyraża się z uznaniem co do udziału młodzieży z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) w tym wielkim spotkaniu Kościoła.

Według ks. Rosendo Solera, Delegata krajowego ds. Duszpasterstwa Młodzieży, “po przeżyciach związanych ze ŚDM musimy sobie dać trochę czasu, aby przyswoić to wszystko, co się wydarzyło; to była istna rzeka wrażeń, dobiegających jednocześnie z różnych stron; przeżyliśmy tak wiele, że należy dać trochę czasu do wytchnienia temu doświadczeniu, jednakże nie zapominając o nim”.

“Nadszedł czas” – kontynuuje ks. Soler – “by podsumować to wszystko: przesłania Papieża, echa młodych, dotyczące tego, co przeżyli, co zrealizowali jako MGS…”. Te wnioski są konieczne po to, aby “podsycić wewnętrzny zapał młodych, salezjanów i wspólnot wychowawczych uczestniczących w spotkaniu; aby oświecić duszpasterstwo młodzieżowe nowymi elementami i nowymi perspektywami, ucząc się od tego wszystkiego, co się przeżyło, i poprawiając błędy”.

W spotkaniu Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego uczestniczyło około 8.000 młodych, z których 6.500 zostało przyjętych w 17 salezjańskich ośrodkach młodzieżowych Salezjanów i Córek Maryi Wspomożycielki (CMW) w Madrycie. To wymagało znacznego zaangażowania wolontariuszy, animatorów, wychowawców, salezjanów i CMW oraz członków innych grup Rodziny Salezjańskiej, aby przyjąć i towarzyszyć tak ogromnej rzeszy młodych. Był to roboczy trud, który wiązał się z setkami szczegółów, które trzeba było doglądnąć, a poza tym – pewnymi wydatkami ekonomicznymi, odpowiednimi do zaistniałych potrzeb.

Punktem kulminacyjnym tego zaangażowania duszpasterskiego, spotkań i zawiadywania stroną ekonomiczną było święto Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego w Atocha, w którym uczestniczyło około 8.000 młodych. W tym dniu – w środę 17 sierpnia – miało miejsce najpierw święto młodzieży (17.00-20.30), a potem – czuwanie modlitewne i adoracja, w których wzięli także udział Przełożony Generalny Salezjanów i Matka Generalna CMW.

Uwzględniając to, czego doświadczył w dniach ŚDM, ks. Soler sugeruje, by “kontynuować te relacje i współpracę z Kościołem lokalnym i diecezjalnym, z Rodziną Salezjańską i innymi grupami na płaszczyźnie duszpasterstwa młodzieżowego. Jest konieczne – dodaje – nadanie MGS większej wyrazistości i treści. Widzieliśmy, że zafunkcjonował jego nowy obraz i zaproszenie na święto w dniu 17 sierpnia. Nie możemy zaprzepaścić tego zainwestowania w wyrazistość naszej obecności, aby był to ruch zdolny zjednoczyć wszystkie grupy MGS wokół salezjańskiej duchowości młodzieżowej”.
Rozpoczyna się teraz, zdaniem ks. Solera, czas “refleksji i zintegrowania ŚDM z salezjańskim programem duszpasterskim Hiszpanii”.

Opublikowano 25/08/2011
 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca