Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

14/3/2016 - Brazylia - “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
Zdjęcie artykułu -BRAZYLIA – “EDUKOMUNIKACJA” OTWIERA NOWE HORYZONTY DLA MłODZIEżY
Documenti Correlati

(ANS – Recife) – “W rzeczywistości nie ma mas – napisał socjolog Raymond Williams – są tylko sposoby postrzegania osób jako mas”. A jednak media nie przestają widzieć osób jako masy. Wszyscy muszą myśleć tak samo i działać w taki sam sposób. “Edukomunikacja” nie sprzeciwia się wykorzystaniu mediów, przeciwnie, właśnie dlatego, że uznaje obecność i wpływ mediów w życiu codziennym, jej celem jest wychowanie do poprawnego korzystania z nich.

Jak sugeruje sama nazwa, “edukomunikacja” jest przestrzenią, która obejmuje wiedzę w zakresie pedagogiki i nauk o komunikacji społecznej. I w tej optyce Salezjański Instytut “Sagrado Corazón” w Recife od początku 2015 roku umożliwia miejscowej wspólnocie szkolnej doświadczenie tego typu edukacji w różnej formie, poprzez kontakt z Radio Don Bosco i Studio TV. Celem tego przedsięwzięcia jest dydaktyczna i wielopłaszczyznowa praca, która jest realizowana przez samych młodych “komunikatorów”, którymi są uczniowie tej szkoły.

Dwa projekty, o których mowa, zasadzają się na teorii mediacji i chcą pobudzić do refleksji oraz wprowadzenia w życie “edukomunikacji” w szkole. Akcent jest tutaj położony na roli “mediacji” i kładzie się nacisk na idei edukacji, która uczy mediacji, pozwalającej coś otrzymać.  “Radio Don Bosco i Studio TV pozwalają zdobyć nowe doświadczenie i nową wiedzę” – stwierdził młody “komunikator” i uczeń Hugo Cavalcanti.

Innym ważnym aspektem jest praca wychowawcza w ramach tych projektów, która znajduje szczególne miejsce w rozległym programie “edukomunikacyjnym” szkół należących do Sieci Szkół Salezjańskich (RSE), jako że chce się zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie kulturowe uczniów.

Głównym celem tego projektu jest ukształtowanie ludzi młodych, którzy będą w nowy, krytyczny sposób przyjmować i przeprowadzać zmiany w kontekście bodźców pochodzących  od współczesnych środków komunikacji społecznej, jakie oddziałują na uczniów i innych członków wspólnoty szkolnej.

Opublikowano 14/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca