Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo Salezjańska



IT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

11/3/2016 - Dom Generalny - Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – BLISCY KS. UZHUNNALILOWI, WYWIADY KSIęDZA CEREDY

(ANS – Rzym) – Już tydzień upłynął od napaści na dom Misjonarek Miłości w mieście Aden, w Jemenie. Nadal nie ma żadnych wiadomości o zaginionym salezjańskim misjonarzu z Indii – ks. Tomie Uzhunnalilu. Ks. Francesco Cereda, wikariusz Przełożonego Generalnego, udzielił w ostatnich dniach wielu wywiadów, aby podtrzymać zainteresowanie mediów, uwypuklając ofiarę sióstr i uwrażliwiając na sytuację salezjanina, który zaginął.

“Do tej pory nie mamy najmniejszego wyobrażenia co do motywów jego zniknięcia. Wydaje się, że w grę wchodzi tutaj porwanie” – stwierdził w wywiadzie dla włoskiego dziennika Avvenire. “Minister spraw zagranicznych Indii, pan Sushma Swaraj, zapewnił, że rząd dołoży wszelkich starań, jakie są możliwe, aby zlokalizować, uwolnić ks. Toma i sprowadzić go zdrowego i całego. Także Konferencja Episkopatu Indii, a zwłaszcza bp Paul Hinder OFM Cap, wikariusz apostolski Arabii Południowej, podejmuje wszelkie możliwe inicjatywy w tym względzie”. 

Ks. Cereda stwierdził również, że “inny salezjanin kapłan przebywający w Jemenie, dotąd znajduje się w bezpiecznym miejscu, utrzymując stały kontakt, bo prawie każdego dnia, ze swoimi przełożonymi w Indiach. Pomijając zrozumiały niepokój w obecnej sytuacji, jak należy sądzić, nic mu nie zagraża”.

Następnie wikariusz Przełożonego Generalnego okazał swoje zdumienie z powodu “ogłuszającej ciszy mediów”. “Nie jestem w stanie wytłumaczyć sobie tę obojętność, do której papież Franciszek nawiązał po niedzielnej modlitwie ‘Anioł Pański’. Wydaje się być ona oznaką zmiany wartości, jaka zachodzi w krajach tradycyjnie chrześcijańskich... Przeciwnie dzieje się w Indiach, kraju w większości hinduistycznym, gdzie wiele uwagi poświęcono temu wydarzeniu”. 

Odnosząc się do obecności salezjanów w Jemenie, ks. Cereda wyjaśnił w wywiadzie dla Catholic News Agency: “Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że sytuacja pogarsza się z dnia na dzień... Rozumieliśmy, że usunięcie się stamtąd wszystkich oznacza wykreślenie jedynej, zorganizowanej obecności katolickiej w Jemenie... Tak więc decyzję co do wyjazdu pozostawiono każdemu z nich”.

Natomiast odnośnie do przyszyłości ks. Uzhunnalila – i jeszcze innej zakonnicy z Misjonarek Miłości, która również zaginęła – ks. Cereda oświadczył: “W całym świecie salezjańskim zanoszone są modlitwy w intencji ich rychłego uwolnienia. Mamy nadzieję, że te wysiłki nie pójdą na marne”. 

Opublikowano 11/03/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca