Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

12/1/2016 - Filipiny - “Don Bosco Film Festival 2016”
Zdjęcie artykułu -FILIPINY – “DON BOSCO FILM FESTIVAL 2016”

(ANS – Mandaluyong City) – Salezjańska inspektoria pw. św. Jana Bosko Filipin Północnych zorganizowała, czyniąc to za pośrednictwem Komisji ds. komunikacji społecznej, drugą edycję “Don Bosco Film Festival”. Ceremonia wręczenia nagród laureatom odbyła się w ubiegłą sobotę, 9 stycznia, w audytorium im. Dominika Savio “Don Bosco Technical College” w Mandaluyong City.

ks. Bernard Nolasco SDB

Tematem festiwalu było: “Św. Jan Bosko dla młodzieży ubogiej i z marginesu”. W duchu Roku Ubogich (ogłoszonego przez Konferencję Episkopatu Filipin w roku 2015) i Roku Życia Konsekrowanego temat ten chciał uwypuklić fakt, iż Ksiądz Bosko nie przestaje, czyniąc to poprzez swoich duchowych spadkobierców, aktywnie angażować się na rzecz Kościoła i współczesnego społeczeństwa, jak to czynił, kiedy żył 200 lat temu, nie przestając zajmować się wychowaniem i rozwojem młodzieży, zwłaszcza ubogiej i z marginesu.

Celem tej imprezy filmowej było zachęcenie młodych, pasjonujących się filmem, do realizacji dobrych historii, bogatych w wartości ludzkie, chrześcijańskie i salezjańskie. W czasie przemówienia, wygłoszonego na rozpoczęcie ceremonii wręczenia nagród, filipiński aktor “Kuya Kim” Atienza przypomniał młodym reżyserom, by używali swoich talentów po to, aby zainspirować swoich widzów do życia bogatego w prawdziwe wartości.

W Festiwalu, który mógł się odbyć dzięki wsparciu różnych i znaczących sponsorów, uczestniczyli uczniowie sześciu szkół salezjańskich: “Don Bosco Technical Institute” z Tarlac; “Don Bosco Academy” z Pampanga; “Don Bosco Technical College” z Mandaluyong City; “Don Bosco Technical Institute” z Makati; “Don Bosco Youth Center” z Manila-Tondo oraz “Don Bosco College” z Canlubang.

Festiwal przewidywał trzy główne kategorie: 1-minutowe filmiki reklamowe, 10-minutowe filmiki dokumentalne oraz 20-minutowe filmy krótkometrażowe.

W prestiżowym jury zasiedli: reżyser telewizyjny i filmowy Mark Meily, reżyser Kip Oebanda, profesor z “Multimedia” – Ferdinando Gonzaga, a także kierownik dźwięku – Arnold Reodica.

Pełna lista laureatów w poszczególnych kategoriach jest dostępna na stronie “Australasia”.

Opublikowano 12/01/2016

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca