Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

30/10/2015 - Włochy - Bieg Świętych 2015: konferencja prasowa, wizyty z przewodnikiem, sport i solidarność
Zdjęcie artykułu -WłOCHY – BIEG ŚWIęTYCH 2015: KONFERENCJA PRASOWA, WIZYTY Z PRZEWODNIKIEM, SPORT I SOLIDARNOść

(ANS – Rzym) –“Bieg Świętych 2015”, impreza sportowa połączona z akcją dobroczynną, której celem w tym roku jest wsparcie projektu “Sieroty eboli”, realizowanego przez Fundację “Don Bosco nel Mondo”, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych. Natomiast jutro, w sobotę 31 października, w Sali Tevere Regionu Lacjum, przewidziana jest konferencja prasowa, w której będzie uczestniczyć jeden z największych mistrzów atletyki wszech czasów: Carl Lewis.

“Bieg Świętych” będzie mieć w tym roku swoją ósmą edycję, a rozpocznie się rano Mszą św. dla sportowców i wiernych w Bazylice św. Piotra. O godz. 10.00 rozpocznie się bieg zawodowców, podczas gdy amatorzy wystartują 20 minut później. Impreza zakończy się, po wręczeniu nagród zwycięzcom, modlitwą “Anioł Pański” i wysłuchaniem słów papieża.

W przededniu imprezy, w celu przedstawienia tego wydarzenia sportowego i szczegółów projektu pomocy, z którym jest powiązane, w dniu jutrzejszym odbędzie się konferencja prasowa. Głos zabiorą: ks. Nicola Ciarapica, salezjanin misjonarz, dyrektor placówki w Matadi, w Monrovii, w Liberii, gdzie realizowany jest projekt “Sieroty eboli”, a także legendarny “człowiek wiatru”, nagrodzony wieloma medalami w czasie olimpiad i mistrzostw – Carl Lewis.

Od niedzieli 25 października do 1 listopada będzie aktywny numer 45598, na który dzwoniąc, można wesprzeć projekt “Sieroty eboli”.

Więcej informacji na stronach: www.donbosconelmondo.org/ i www.corsadeisanti.it/.

Wśród wielu wydarzeń, które towarzyszą “Biegowi Świętych”, na uwagę zasługują poza tym wizyty z przewodnikiem “Śladami Księdza Bosko w oczekiwaniu na Jubileusz”, których organizatorem jest salezjańskie Stowarzyszenie “Turismo Giovanile e Sociale”. Chodzi tu o ok. dwugodzinną przechadzkę, która rozpocznie się od salezjańskiej Bazyliki Najświętszego Serca PJ, by dotrzeć potem do Bazyliki Matki Boskiej Większej i św. Jana na Lateranie. W roli przewodników wystąpią młodzi członkowie TGS, a także zawodowi przewodnicy i osoby bezdomne, które zamieszkują Dworzec Termini w Rzymie, a którzy uczestniczą w programie integracyjnym, jaki realizują wolontariusze z salezjańskiego dzieła “Sacro Cuore”.

Wizyty będą się odbywać po południu w sobotę 31 października i w niedzielę 1 listopada. W celu uzyskania dalszych informacji i zapisów należy się zwrócić do sekretariatu TGS: info@turismogiovanilesociale.it

Opublikowano 30/10/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca