Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/6/2015 - Indie - Inspektoria Indie-Panjim wprowadza rolnicze studia doktoranckie w Sulcorna
Zdjęcie artykułu -INDIE – INSPEKTORIA INDIE-PANJIM WPROWADZA ROLNICZE STUDIA DOKTORANCKIE W SULCORNA

(ANS – Sulcorna) – W dniu 25 maja Uniwersytecka Komisja Afiliacyjna wizytowała szkołę rolniczą w Kompleksie rolniczo-edukacyjnym Księdza Bosko w  Sulcorna, w stanie Goa i wyraziła pozytywną opinię co do wprowadzenia czteroletnich studiów doktoranckich od roku akademickiego 2015-16.

ks. Allwyn D’Souza SDB

Dzięki wspaniałomyślnej darowiznie ze strony pana Humberto Mascarenhasa na początku lat 60. salezjanie z inspektorii Panjim stali się właścicielami gospodarstwa rolnego o powierzchni 810 akrów. Na początku, poza prowadzeniem plantacji rolniczej, salezjanie założyli szkołę podstawową dla dzieci robotników rolniczych. Następnie, gdy rosła liczba zapisów, pod koniec lat 70., i uczniów przybywało, otrzymano pozwolenie na otworzenie szkoły wspieranej przez państwo.

Teraz, z okazji Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko, inspektoria salezjańska zdecydowała się wprowadzić w 2015 roku rolnicze studia doktoranckie. I po półtora roku zaangażowania, stopniowego, ale stałego, cel ten został osiągnięty. W maju administracja otrzymała wszystkie potrzebne pozwolenia, a ostatnie z nich wydała wspomniana uniwersytecka komisja afiliacyjna, co miało miejsce 25 maja, w dniu, w którym w tym roku obchodzono Uroczystość Maryi Wspomożycielki.

Teraz wszystkie wysiłki skupiają się na początku roku akademickiego, który rozpocznie się 1 lipca 2015 roku. Wspomniane studia doktoranckie zostały zatwierdzone przez Narodową Radę Indii ds. Badań Rolniczych. Gdy chodzi o stronę administracyjną, szkoła będzi otrzymywać subwencję, z tym, że 50% miejsc będzie zarezerwowanych dla studentów ze stanu Goa.  

By studenci mogli odbyć także praktykę, dyrekcja instytutu już ustaliła, że 110 akrów żyznej ziemi będzie do tego właśnie służyć. A poza tym, w czasie trwania tych studiów doktoranckich będzie się przywiązywać szczególną wagę do upraw roślin.

Opublikowano 09/06/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca