Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

9/2/2015 - Indie - Ponad 5300 uczniów szkół salezjańskich uczestniczyło w marszu dla pokoju
Zdjęcie artykułu -INDIE – PONAD 5300 UCZNIÓW SZKÓł SALEZJAńSKICH UCZESTNICZYłO W MARSZU DLA POKOJU

(ANS – Guwahati) – W piątek 30 stycznia ponad 5300 uczniów z 12 szkół salezjańskich i innych instytucji Rodziny Salezjańskiej, znajdujących się w Guwahati, wzięło udział w marszu dla pokoju. Wyruszył on od małego jeziora Dighalipukri, a zakończył przed szkołą “Don Bosco” w Panbazar. To wydarzenie wpisało się w program obchodów Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko.

Bivan Mukhim, SDB

Uczniowie przystąpili do marszu z wielkim entuzjazmem, niosąc tablice z napisami i transparenty, grając i śpiewając pieśni na całej trasie marszu. Ten zakończył się przemówieniem głównego gościa imprezy – dra Dhruba Jyoti Saikia, rektora państwowego uniwersytetu “Cotton College”. Obecni byli także liczni przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej z ks. Thomasem Vattathara, salezjańskim inspektorem Guwahati.

Po marszu spotkanie było kontynuowane na boisku do piłki nożnej salezjańskiej szkoły w Panbazaar występem szkolnego chóru “Vibes” pod dyrekcją nauczyciela muzyki Papu Gohaina, który ożywił licznych obecnych. Ks. Vattathara, ze swojej strony, podkreślił naglącą potrzebę pokoju w obecnym scenariuszu globalnym: “pokój jest możliwy”, jeśli my wszyscy będziemy go chcieć.

Następnie dr Dhruba Jyoti Saikia dodał: “Dzisiejszy marsz dla pokoju był naprawdę wielki i dostojny. Ks. Bosko, święty wychowawca i przyjaciel młodzieży, był apostołem pokoju i zwolennikiem ładu społecznego. Obszar północno-wschodnich Indii, a zwłaszcza Guwahati, otrzymał bardzo dużo od Księdza Bosko, przede wszystkim gdy chodzi o edukację, odpowiedzialność za młodzież i budowanie pokoju. Marsz dla pokoju był wyrazem naszej wiary w możliwość pokoju”. Po jego wypowiedzi w niebo poszybowały baloniki i gołębie.

Na koniec ks. Johnson Parackal, dyrektor salezjańskiego instytutu w Kharguli, podziękował wszystim uczestnikom, uczniom i członkom Rodziny Salezjańskiej. “Wasze uczestnictwo wyraża wielką miłość do Księdza Bosko i jego posłannictwa. Niech Ksiądz Bosko nadal wyprasza błogosławieństwo dla wszystkich”.

Opublikowano 09/02/2015

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca