Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

30/10/2014 - Indie - Porozumienie o współpracy pomiędzy “Assam Don Bosco University” i “Tezpur University”
Zdjęcie artykułu -INDIE – POROZUMIENIE O WSPÓłPRACY POMIęDZY “ASSAM DON BOSCO UNIVERSITY” I “TEZPUR UNIVERSITY”
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Guwahati) – Główny uniwersytet publiczny “Tezpur University” i uniwersytet prywatny “Assam Don Bosco University” (ADBU), oba znajdujące się na terenie stanu Assam, podpisały w dniu 17 października porozumienie o współpracy, która będzie się łączyć z wymianą wykładowców i studentów i dzieleniem się zasobami w zakresie nauk chemicznych, technologii żywności, fizyki i nanotechnologii, inżynierii i informatyki.  

“Cieszymy się, że możemy zawrzeć to porozumienie z „Assam Don Bosco University”, która, chociaż jest bardzo młodą uczelnią, już nam dorównuje. Posłuży to wzajemnemu ubogaceniu się, a dzięki działaniom, jakie zostaną podjęte przez oba uniwersytety, będziemy w stanie kontynuować naszą pracę, współpracując ze sobą” – powiedział prorektor “Tezpur University”, prof. Amar Jyoti Choudhury.

“To dla nas wyróżnienie, móc współpracować z głównym uniwersytetem. Chcemy w ten sposób wcielać w życie model współpracy pomiędzy uniwersytetami” – dodał prof. Stephen Mavely, salezjanin, rektor ADBU.

Porozumienie, obejmujące początkowo okres 5 lat, przewiduje także wspólne projekty badawcze obu uniwersytetów, dostęp i wykorzystanie zaawansowanego oprzyrządowania i odpowiednich struktur w obu uniwersytetach, wymianę personelu uczącego, programów szkoleniowych wspólnego personelu i korzystanie z usług profesorów zewnętrznych z Indii i zagranicy.

Specyficzne obszary współpracy obejmą następujące materie: chemia teoretyczna i kataliza, synteza i charakterystyka nanomateriałów, opracowanie języka, wspólne projekty i programy wymiany w zakresie pracy społecznej, edukacji i komunikacji masowej. 

ADBU, będąca owocem projektu salezjanów inspektorii Guwahati, została założona w 2008 roku, by promować doskonałość techniczną i integralny rozwój jednostek.

„Tezpur University”, uczelnia powstała w 1994 r., oferuje kierunki interdyscyplinarne i ukierunkowane na pracę, której celem jest zaspokojenie potrzeb i dążeń związanych z rozwojem stanu Assam i całego kraju. Ponadto prowadzi badania w sektorach, które odgrywają zasadniczą i istotną rolę dla regionu i sektora nauki i technologii.  

Opublikowano 30/10/2014

 

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca