Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

12/8/2014 - Dom Generalny - Rozpoczęcie obchodów Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko: program
Zdjęcie artykułu -DOM GENERALNY – ROZPOCZęCIE OBCHODÓW DWUSETLECIA URODZIN KSIęDZA BOSKO: PROGRAM
Zdjecie dostepne w Banku Zdjec

(ANS – Rzym) – W dzień 199. urodzin swojego założyciela, Zgromadzenie Salezjańskie, a wraz z nim cała Rodzina Salezjańska, rozpocznie w sposób oficjalny obchody Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko. Miejscem inauguracji będzie Castelnuovo Don Bosco, gdzie urodził się i żył ojciec, nauczyciel i przyjaciel młodzieży.

Otwarcie tych obchodów stanowi znaczący i od dawna oczekiwany moment przez tych wszystkich, którzy podzielają charyzmat salezjański. W głównych uroczystościach uczestniczyć będą liczni przedstawiciele władz kościelnych i cywilnych. Gdy chodzi o salezjanów, oprócz Przełożonego Generalnego, ks. Ángela Fernándeza Artime, będą obecni: jego wikariusz – ks. Francesco Cereda, a także członkowie Rady generalnej.

“Rok obchodów dwusetlecia daje nam okazję do wzmocnienia Rodziny Salezjańskiej pod względem duchowym i apostolskim, jak również – sprawienia, by był bardziej widoczny ten wielki ruch, który został powołany przez Księdza Bosko. Jego osoba pozostaje dla nas źrodłem inspiracji. Będzie rzeczą interesującą ukazanie wyzwań, problemów, potrzeb, oczekiwań ówczesnej młodzieży i porównanie ich z obecnymi, aby w ten sposób dostarczyć nie tyle odpowiedzi Księdza Bosko, co naszych własnych, ukierunkowanych na zaproponowany przez niego wzorzec (…). Naszym zamiarem jest przyjęcie i przekazanie wielkości charyzmatu Księdza Bosko, który nie należy tylko do salezjańskiego świata, ale do całego Kościoła i społeczeństwa”. To słowa ks. Ceredy.

Ten program rozpoczęcia obchodów (zgodnie z miejscowym czasem, GMT+2) przedstawia się następująco:

 

Piątek, 15 sierpnia 2014

17:30 – Castelnuovo Don Bosco, Plac Cafasso:

Przybycie Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime i jego spotkanie z krajanami Jana Bosko. Pozdrowienie burmistrza i proboszcza.

18.00 – Castelnuovo Don Bosco, Madonna del Castello:

Celebracja eucharystyczna pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego. Myśl przewodnia: “Ksiądz Bosko w kontekście pobożności maryjnej swojej ziemi”.

19:15   – Procesja ku czci “Madonny del Castello” ulicami Castelnuovo Don Bosco.

 

Sobota, 16 sierpnia 2014

8.00 – Pielgrzymka piesza z Castelnuovo Don Bosco na Colle Don Bosco

9.30 – Colle Don Bosco, Plac:

Akademia ku czci Księdza Bosko (orkiestra, tańce w wykonaniu historycznej grupy piemonckiej, żonglerzy i moment przywołania urodzin Księdza Bosko).

Po przybyciu procesji z “Madonną del Castello”:

Słowa powitania bpa Fiandino

Słowa powitania Przełożonego Generalnego

Słowa powitania Prefekta Prowincji Asti

11.00 – Colle Don Bosco, Bazylika:

Celebracja eucharystyczna pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego z odnowieniem ślubów zakonnych przez salezjanów. W czasie Mszy św. Przełożony Generalny skieruje przesłanie z okazji rozpoczęcia obchodów Dwusetlecia.

Uroczystości będą transmitowane od godz. 18.00: połączenie satelitarne, telewizja Telepace. W internecie dzięki www.missionidonbosco.tv. Będzie także transmisja w telewizji lokalnej – Rete7.

12.00 – Colle Don Bosco, Teatr:

Wręczenie honorowego obywatelstwa miasta Castelnuovo Don Bosco Przełożonemu Generalnemu, a następnie – przemówienie burmistrza i podziękowanie Przełożonego Generalnego.

 

Niedziela, 17 sierpnia 2014

11:00 – Castelnuovo Don Bosco, kościół parafialny pw. św. Andrzeja Apostoła:

Celebracja eucharystyczna, przywołująca chrzest Jana Bosko, której będzie przewodniczyć ks. Enrico Stasi, inspektor salezjanów z Piemontu i Valle d’Aosta.

Opublikowano 12/08/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca