Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej
ANS - Agencja iNfo SalezjańskaIT EN ES FR PT PL Wersja Standard || Tylko Tekst

Drukuj bieżącą stronę Drukuj   
:. WIADOMOŚCI

24/7/2014 - Palestyna - Pierwsza dostawa lekarstw zakupionych przez włoskie NGO dla Gazy
Zdjęcie artykułu -PALESTYNA – PIERWSZA DOSTAWA LEKARSTW ZAKUPIONYCH PRZEZ WłOSKIE NGO DLA GAZY

(ANS – Gaza) – W dniu wczorajszym, 23 lipca, w szpitalu “Shifa” w Gazie przekazano piewszy transport lekarstw, które zostały nabyte za fundusze zgromadzone wspólnie przez wszystkie włoskie NGO obecne w Palestynie, a wśród nich „Volontariato Internazionale per lo Sviluppo” (VIS). Jest to małe światełko nadziei w obliczu „nonsensu wojny”, jak to skomentował Przełożony Generalny.

“Dzięki darowiznom, jakie dotarły z Włoch, mogliśmy zamówić lekarstwa i artykuły jednorazowego użytku na sumę 20 tys. euro. Sytuacja sanitarna w Gazie jest dramatyczna i by pomóc ludziom, potrzebujemy wsparcia wszystkich. Tak więc dziękujemy wszystkim obywatelom Włoch, którzy odpowiedzieli na nasz apel, dajac wyraz swojej hojności i bycia blisko ofiar tego nowego konfliktu” – oświadczają działacze prowadzący akcję pomocy.

Od 14 lipca, dnia skierowania apelu dotyczącego lekarstw, włoskie NGO podjęły akcję pomocy we współpracy z Ministerstwem Zdrowia Palestyny, Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem i Muzułmańskim Czerwonym Półksiężycem, Światową Organizacją Zdrowia i “Palestinian Medical Relief Society”-PMRS.

Zawarto kontrakty z następującymi przedsiębiorstwami farmaceutycznymi: “Birzeit Pharmaceutical Co.” – przekazało lekarstwa i materiały w dniu wczorajszym oraz “Al-Salam Drug Store Co.” i “Nobel Medical Supplies” – te uczynią to dzisiaj, w dniu 24 lipca.

Owe 20 tys. euro zostało w ten sposób wykorzystane: 12 tys. euro zostało przeznaczonych na lekarstwa, a 8 tys. – na artykuły jednorazowego użytku, takie jak igły, strzykawki, sterylne rękawice…

Według ostatnich danych, bilans konfliktu w Strefie Gazy to 750 zabitych i przeszło 4 200 rannych. Jest to sytuacja dramatyczna i straszna, jak to codziennie ukazują zdjęcia, jakie docierają, za pośrednictwem TV, internetu i nowych mediów, niemal do wszystkich części świata. 

“NONSENS WOJEN – jak napisał Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime na Facebooku, komentując przerażające zdjęcia tych, którzy stracili dzieci i bliskich w bombordowaniach – NIE CHCĘ SIĘ PRZYZWYCZAIĆ do tych obrazów. Nonsens horroru, śmierci niewinnych. Jakże dalekie są Ewangelia i Pokój od naszych serc.

Moi drodzy przyjaciele, zachęcam was do podtrzymywania ŻYWEJ WRAŻLIWOŚCI, DZIELENIA SIĘ NIĄ, bycia krytycznymi wobec tego, co się dzieje, przynajmniej w naszych małych, osobistych, środowiskach. PROSZĘ WAS O MODLITWĘ DO PANA O POKÓJ, przede wszystkim w sercu i miejscu konfliktu”.

Wezwania do modlitwy i potępienia konfliktu docierają już prawie z całego świata salezjańskiego, co znajduje wyraz w listach inspektorów, jak i komentarzach umieszczanych na portalach społecznościowych.

Wciąż istnieje możliwość wsparcia włoskich NGO, udzielających się na rzecz zdrowia ludności palestyńskiej, co można uczynić za pośrednictwem konta Terre des Hommes Italia.

Opublikowano 24/07/2014

comunica ANS news


Ostatnie Wiadomości
14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
14/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
11/3/2016 - Dom Generalny – Bliscy ks. Uzhunnalilowi, wywiady księdza Ceredy


Wiadomości z ostatniego tygodnia
Wiadomości z ostatniego miesiąca