Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2327 - 29/2/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieKambodża – Ks. Ángel Fernández Artime wśród salezjanów z Phnom Penh
Kambodża – Ks. Ángel Fernández Artime wśród salezjanów z Phnom Penh

(ANS – Phnom Penh) – W niedzielę, 28 lutego Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime przybył do Phnom Penh, w Kambodży, składając po raz pierwszy wizytę w tym kraju. Uczynił to w towarzystwie swojego sekretarza, ks. Horacio Lópeza, i ks. Václava Klementa, radcy regionu Azja Wschodnia-Oceania.
:. NEWS
Punto elenco 29/2/2016 - Indie – Doroczne spotkanie sieci salezjańskich organizacji
(ANS – Mumbaj) – Odpowiedzialni za takie główne salezjańskie organizacje krajowe w Indiach, jak np. “Don Bosco Action India”, sieć krajowa rozwoju społecznego; “Don Bosco Tech”, sieć związana z kształceniem czy “Forum młodzieży zagrożonej”... spotkali się w dniu 26 lutego w domu inspektorialnym w Mumbaju na swoim piątym dorocznym spotkaniu.

Punto elenco 29/2/2016 - Uganda – Salezjanie pomagają młodym zagrożonym w Namugongo
(ANS – Namugongo) – Ośrodek salezjański “Don Bosco Children and Life Mission” w Namugongo to jedna z czterech salezjańskich wspólnot w Ugandzie. Została założona w celu przyjęcia, resocjalizacji i integracji ze społeczeństwem dzieci ulicy oraz innych nieletnich znajdujących się w trudnej sytuacji.

Punto elenco 29/2/2016 - Dom Generalny – Seminarium magistrów nowicjuszy Zgromadzenia Salezjańskiego
(ANS – Rzym) – “Ks. Rua był bardzo wiernym, a przez to najbardziej pokornym i zarazem najbardziej dzielnym synem Księdza Bosko” – napisał papież Paweł VI odnośnie do ks. Rua, który najpierw był mistrzem nowicjuszy, chociaż trwało to tylko jeden rok. Warto także zaznaczyć, jak to napisał ks. Motto, że “Giulio Barberis został wybrany pierwszym mistrzem nowicjuszy salezjańskich, ponieważ Ksiądz Bosko odkrył w nim doskonałego badacza i pedagoga dusz”.

Punto elenco 29/2/2016 - Wenezuela – Szkoła “San José” w Barinas: “Domagamy się jedynie zapewnienia bezpieczeństwa naszym uczniom”
(ANS – Barinas) – Nie po raz pierwszy w ciągu 32 lat istnienia salezjańskiej szkoły rolniczej “San José”, znajdującej się na peryferiach miasta Barinas, pewne grupy osób, które wspierają spółdzielnie lub/i stowarzyszenia różnego typu, starają się zagarnąć jej tereny. Ale, jak dotąd, wszystkie te usiłowania, udało się jakoś zażegnać.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Gičres, Francja – 4 lutego 2016 – W dniu 4 lutego uczniowie szkoły „Don Bosco” w Gičres przekazali odpowiedzialnym za „AFM Téléthon”, którym towarzyszył Leonardo, chłopiec dotknięty schorzeniem układu mięśniowego, czek, który był owocem zbiórki funduszy. Ponad 600 uczniów z „Don Bosco” uczestniczyło w tej wyjątkowej zbiórce funduszy i kampanii uwrażliwiającej na miopatię, gromadząc ponad 12 500 euro. Gičres, Francja – 4 lutego 2016 – W dniu 4 lutego uczniowie szkoły „Don Bosco” w Gičres przekazali odpowiedzialnym za „AFM Téléthon”, którym towarzyszył Leonardo, chłopiec dotknięty schorzeniem układu mięśniowego, czek, który był owocem zbiórki funduszy. Ponad 600 uczniów z „Don Bosco” uczestniczyło w tej wyjątkowej zbiórce funduszy i kampanii uwrażliwiającej na miopatię, gromadząc ponad 12 500 euro.
Johannesburg, RPA – luty 2016 – W dniach 22-26 lutego salezjanie i świeccy współpracownicy misyjni, którzy pracują w Biurze Planowania i Rozwoju (ang. PDO, Planning Development Office), z Afryki Wschodniej, Afryki Środkowej i Afryki Południowej, spotkali się w „Don Bosco Centre” na warsztatach poświęconych strukturze organizacyjnej PDO. Spotkanie prowadzili przedstawiciele „Volontariato Internazionale per lo Sviluppo” (VIS). Johannesburg, RPA – luty 2016 – W dniach 22-26 lutego salezjanie i świeccy współpracownicy misyjni, którzy pracują w Biurze Planowania i Rozwoju (ang. PDO, Planning Development Office), z Afryki Wschodniej, Afryki Środkowej i Afryki Południowej, spotkali się w „Don Bosco Centre” na warsztatach poświęconych strukturze organizacyjnej PDO. Spotkanie prowadzili przedstawiciele „Volontariato Internazionale per lo Sviluppo” (VIS).
Rabaul, Papua-Nowa Gwinea – 25 lutego 2016 – “Jako chrześcijanie chcemy budować mosty”. Wypowiadając te słowa, w dniu 25 lutego abp Francesco Panfilo, salezjanin, arcybiskup Rabaul, poświęcił most w Vunapope, w mieście Rabaul. Most ten, wybudowany w 1830, wcześniej ułatwiał połączenie z główną katedrą w Vunapope, ale od długiego czasu nie nadawał się do użytku, zanim nie został odremontowany przez “Nivani Company”. Rabaul, Papua-Nowa Gwinea – 25 lutego 2016 – “Jako chrześcijanie chcemy budować mosty”. Wypowiadając te słowa, w dniu 25 lutego abp Francesco Panfilo, salezjanin, arcybiskup Rabaul, poświęcił most w Vunapope, w mieście Rabaul. Most ten, wybudowany w 1830, wcześniej ułatwiał połączenie z główną katedrą w Vunapope, ale od długiego czasu nie nadawał się do użytku, zanim nie został odremontowany przez “Nivani Company”.
Santa Fe, Argentyna – luty 2016 – Przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń, ruchów i grup dzieła salezjańskiego w Santa Fe, należącego do inspektorii Argentyny Północnej, spotkali się z dyrektorem, ks. Adriánem Botta, na Dniu Duszpasterskim. Santa Fe, Argentyna – luty 2016 – Przedstawiciele wszystkich stowarzyszeń, ruchów i grup dzieła salezjańskiego w Santa Fe, należącego do inspektorii Argentyny Północnej, spotkali się z dyrektorem, ks. Adriánem Botta, na Dniu Duszpasterskim.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi