Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2326 - 26/2/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieDom Generalny – Podróż Przełożonego Generalnego do Azji Wschodniej
Dom Generalny – Podróż Przełożonego Generalnego do Azji Wschodniej

(ANS – Rzym) – W sobotę, 27 lutego ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, uda się do Kambodży, gdzie rozpocznie swoją wizytę w Azji Wschodniej, w czasie której spotka się z Rodziną Salezjańską z trzech inspektorii: Tajlandii, Filipin Północnych i Filipin Południowych.
:. NEWS
Punto elenco 26/2/2016 - Włochy – Nowicjat z Genzano di Roma obecny na peryferiach
(ANS – Genzano di Roma) – Kiedy Ksiądz Bosko przybył do Rzymu napotkał istne piekło. Ks. Cafasso zaprowadził go na ulicę, aby tam poznał rzeczywistość. Ks. Bosko widział prawdziwą nędzę, niewolnictwo, więzienie, skazanych na śmierć, wykorzystywane dzieci, opuszczonych młodych, bez rodziców, bez domu, bez wychowania, bez religii. Po ponad stu latach synowie Księdza Bosko nie przestają żyć tym dramatem młodzieży, udzielając jednak odpowiedzi. Nowicjusze salezjańscy z Genzano di Roma chcą być drugimi Księżmi Bosko naszych czasów.

Punto elenco 26/2/2016 - Fidżi – Cyklon “Winston”: czas pomocy
(ANS – Suva) – “Wczesnym popołudniem w dniu 20 lutego wiatr zaczął się nasilać. O zmierzchu czymś przerażającym był widok powalanych przez silny wiatr i deszcz olbrzymich drzew, łamiących się gałęzi, porywanych dachów domów, wyrywanych roślin i niszczonych domostw” – relacjonuje ks. James K. Hoe, ekonom salezjańskiej wspólnoty w mieście Suva, na Wyspach Fidżi, odnosząc się do skutków tropikalnego cyklonu o nazwie “Winston”.

Punto elenco 26/2/2016 - Gwatemala – “Bogatego może zbawić ubogi, który siedzi u jego drzwi!”
(ANS – Miasto Gwatemala) – “W dniu 23 lutego udałem się do koledżu szwajcarsko-amerykańskiego w mieście Gwatemala, aby odebrać stamtąd żywność dla dzieci, które korzystają z naszych stołówek. Ponad 350 kg ryżu, cukru, grochu oraz napojów mlecznych i z zawartością protein. Była to prawdziwa manna za nieba... która wystarczy na przynajmniej sześć miesięcy i pozwoli otworzyć kolejną stołówkę”. Poniżej przytaczamy krótkie streszczenie komunikatu, który przesłał do agencji ANS ks. Giampiero De Nardi, salezjanin misjonarz z San Benito Petén.

Punto elenco 26/2/2016 - Madagaskar – “Gdybym chciał zachować komfort i francuskie przyzwyczajenia, pozostałbym we Francji”
(ANS – Majunga) – Florian Lucchini to młody Francuz, który jest dobrze znany w sieci Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS) i wśród wolontariuszy VIDES. W lipcu 2014 wyjechał jako wolontariusz na Madagaskar. To doświadczenie zrobiło na nim tak silne wrażenie, że pod koniec 2015 roku postanowił poświęcić kolejnych sześć miesięcy młodym Malgoszom w Ośrodku Księdza Bosko w Mahajanga. Oto fragmenty jego świadectwa.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Sao Paulo, Brazylia – 20 lutego 2016 – W dniu 20 lutego, w salezjańskim kościele parafialnym pw. św. Jana Bosko salezjańskiej wspólnoty pw. św. Tomasza z Akwinu, siedmiu salezjanów otrzymało święcenia diakonatu. Ci pochodzą z inspektorii Belo Horizonte (2), Porto Alegre (3), Recife (1) i Sao Paulo (1). Święceń udzielił i Eucharystii przewodniczył bp Julio Endi Akamine, pomocniczy biskup archidiecezji Sao Paulo. Koncelebrowali: ks. Natale Vitali, radca regionu Ameryka Cono Sud oraz inspektorzy – ks. Edson Donizetti Castilho (BSP), ks. Asídio Deretti (BPA), ks. Orestes Carlinhos Fistarol (BBH) i ks. Nivaldo Luiz Pessinatti (BRE). Sao Paulo, Brazylia – 20 lutego 2016 – W dniu 20 lutego, w salezjańskim kościele parafialnym pw. św. Jana Bosko salezjańskiej wspólnoty pw. św. Tomasza z Akwinu, siedmiu salezjanów otrzymało święcenia diakonatu. Ci pochodzą z inspektorii Belo Horizonte (2), Porto Alegre (3), Recife (1) i Sao Paulo (1). Święceń udzielił i Eucharystii przewodniczył bp Julio Endi Akamine, pomocniczy biskup archidiecezji Sao Paulo. Koncelebrowali: ks. Natale Vitali, radca regionu Ameryka Cono Sud oraz inspektorzy – ks. Edson Donizetti Castilho (BSP), ks. Asídio Deretti (BPA), ks. Orestes Carlinhos Fistarol (BBH) i ks. Nivaldo Luiz Pessinatti (BRE).
Tiruchy, Indie – luty 2016 – Ks. Václav Klement, radca regionu Azja Wschodnia-Oceania, wizytuje wspólnoty salezjańskie inspektorii hinduskiej z siedzibą  w Tiruchy (INT), najbardziej wysuniętej na południe w tym kraju. Została erygowana w 1999 roku, liczy 29 wspólnot kanonicznych, ponad 120 salezjanów kapłanów, 6 salezjanów koadiutorów, 90 kandydatów do kapłaństwa oraz 15 nowicjuszy. Tiruchy, Indie – luty 2016 – Ks. Václav Klement, radca regionu Azja Wschodnia-Oceania, wizytuje wspólnoty salezjańskie inspektorii hinduskiej z siedzibą w Tiruchy (INT), najbardziej wysuniętej na południe w tym kraju. Została erygowana w 1999 roku, liczy 29 wspólnot kanonicznych, ponad 120 salezjanów kapłanów, 6 salezjanów koadiutorów, 90 kandydatów do kapłaństwa oraz 15 nowicjuszy.
Hawana, Kuba – luty 2016 – W dniach 19-21 lutego odbyło się spotkanie poszerzonej Rady Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników Kuby, którego celem była ocena działalności w roku 2015 i analiza linii działania w roku 2016, także w perspektywie obchodów stulecia salezjanów na Kubie i w inspektorii Antyli. Hawana, Kuba – luty 2016 – W dniach 19-21 lutego odbyło się spotkanie poszerzonej Rady Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników Kuby, którego celem była ocena działalności w roku 2015 i analiza linii działania w roku 2016, także w perspektywie obchodów stulecia salezjanów na Kubie i w inspektorii Antyli.
Jaboatăo, Brazylia – luty 2016 – W dniach 18-19 lutego, na placówce salezjańskiej w Jaboatăo odbyło się pierwsze doroczne spotkanie zaangażowanych w animację duszpasterską w salezjańskiej inspektorii Recife (BRE), w którym uczestniczyło 50 osób. W spotkaniu wzięli udział członkowie następujących komisji inspektorialnych: Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, animacji powołaniowej i misyjnej, komunikacji społecznej, szkolnictwa, działalności społecznej, zarządzania i parafialnej. Jaboatăo, Brazylia – luty 2016 – W dniach 18-19 lutego, na placówce salezjańskiej w Jaboatăo odbyło się pierwsze doroczne spotkanie zaangażowanych w animację duszpasterską w salezjańskiej inspektorii Recife (BRE), w którym uczestniczyło 50 osób. W spotkaniu wzięli udział członkowie następujących komisji inspektorialnych: Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, animacji powołaniowej i misyjnej, komunikacji społecznej, szkolnictwa, działalności społecznej, zarządzania i parafialnej.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi