Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2323 - 23/2/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieCzarnogóra – Otwarto Drzwi Święte w kościele powierzonym salezjanom
Czarnogóra – Otwarto Drzwi Święte w kościele powierzonym salezjanom

(ANS – Podgorica) – Kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w mieście Podgorica jest jedynym kościołem katolickim w stolicy Czarnogóry. Został on przekazany salezjanom z inspektorii słoweńskiej w 1966 roku. W niedzielę, 21 lutego, wypełnił się wiernymi, którzy przybyli tutaj z okazji otwarcia Drzwi Świętych.
:. NEWS
Punto elenco 23/2/2016 - Niemcy – Misjonarze Projektu Europa: źródło odnowy
(ANS – Monachium) – W czasie III Spotkania misjonarzy przebywających w Europie, które odbyło się w Monachium uczczono 5 misjonarzy wyświęconych na kapłanów w tym roku (czterech z inspektorii Francji-Belgii Południowej i jednego z Belgii Północnej), którzy zostali wysłani jako misjonarze do Europy po postnowicjacie, odbywając wcześniej asystencję i studia teologiczne w swoich nowych inspektoriach.

Punto elenco 23/2/2016 - Dom Generalny – Ksiądz Bosko... widziany z daleka: wychowawca i święty bardzo bliski ludowi
(ANS – Rzym) – Ksiądz Bosko jest bardzo znany. Sam napisał wiele o sobie, a poza tym istnieje tysiące stron skreślonych przez świadków, przede wszystkim salezjanów. A jak był postrzegany na zewnątrz domów salezjańskich w ostatnim dziesięcioleciu swojego życia aż do historiograficznego przełomu po Soborze?

Punto elenco 23/2/2016 - Kambodża – 39 rowerów dla uczniów, którymi opiekuje się “Don Bosco Children Fund”
(ANS – Phnom Penh) – Joseph Sinnott, młodzieniec z USA, uczeń salezjańskiego liceum i skaut zakończył realizację projektu, którego celem było zebranie i naprawa rowerów oraz przekazanie ich uczniom salezjańskim z Kambodży.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Vitória, Brazylia – luty 2016 – Bp Décio Zandonade, salezjanin, emerytowany biskup Colatina, występuje w filmiku wideo, który zrealizował rząd stanu Espírito Santo, w ramach kampanii walki z wirusem Zika. W Brazylii ten wirus, który jest przekazywany przez komary “aedes aegypti”, zaraził półtora miliona osób.

Wideo tej kampanii znajduje się na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=L6cTAqWPZUU Vitória, Brazylia – luty 2016 – Bp Décio Zandonade, salezjanin, emerytowany biskup Colatina, występuje w filmiku wideo, który zrealizował rząd stanu Espírito Santo, w ramach kampanii walki z wirusem Zika. W Brazylii ten wirus, który jest przekazywany przez komary “aedes aegypti”, zaraził półtora miliona osób. Wideo tej kampanii znajduje się na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=L6cTAqWPZUU
Miasto Meksyk, Meksyk – luty 2016 – W dniach 16-18 lutego odbyło się XIX Spotkanie CIMAC-MESOAMERICA-USA, które prowadził ks. Miguel Ángel García, odpowiedzialny za sektor szkół salezjańskich na poziomie światowym. W spotkaniu uczestniczyło 21 odpowiedzialnych za ten sektor z 14 karajów, 15 inspektorii i dwóch wizytatorii: salezjanie, córki Maryi Wspomożycielki i córki Boskiego Zbawiciela. Pośród omawianych kwestii znalazły się wspólna misja zakonników i świeckich oraz aspekty technologiczne, łączące się z powstaniem jednostki kształcenia i rozwoju. Miasto Meksyk, Meksyk – luty 2016 – W dniach 16-18 lutego odbyło się XIX Spotkanie CIMAC-MESOAMERICA-USA, które prowadził ks. Miguel Ángel García, odpowiedzialny za sektor szkół salezjańskich na poziomie światowym. W spotkaniu uczestniczyło 21 odpowiedzialnych za ten sektor z 14 karajów, 15 inspektorii i dwóch wizytatorii: salezjanie, córki Maryi Wspomożycielki i córki Boskiego Zbawiciela. Pośród omawianych kwestii znalazły się wspólna misja zakonników i świeckich oraz aspekty technologiczne, łączące się z powstaniem jednostki kształcenia i rozwoju.
Granada, Nikaragua – 16 lutego 2016 – Uczniowie szkoły im. św. Jana Bosko uczestniczyli w rekolekcjach na temat “Jezus kroczy z nami”. Granada, Nikaragua – 16 lutego 2016 – Uczniowie szkoły im. św. Jana Bosko uczestniczyli w rekolekcjach na temat “Jezus kroczy z nami”.
Madryt, Hiszpania – luty 2016 – W dniach 13-14 lutego odbyło się pierwsze doroczne spotkanie “Hogares Don Bosco” (HDB), ruchu duszpasterstwa rodzinnego Rodziny Salezjańskiej, szczególnie złączonego ze Stowarzyszeniem Salezjanów Współpracowników. Uczestnicy omawiali poszczególne środowiska i odnowę “Ideario” HDB. Madryt, Hiszpania – luty 2016 – W dniach 13-14 lutego odbyło się pierwsze doroczne spotkanie “Hogares Don Bosco” (HDB), ruchu duszpasterstwa rodzinnego Rodziny Salezjańskiej, szczególnie złączonego ze Stowarzyszeniem Salezjanów Współpracowników. Uczestnicy omawiali poszczególne środowiska i odnowę “Ideario” HDB.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi