Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2322 - 22/2/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieSyria – “Staramy się robić normalne rzeczy w nienormalnych czasach”
Syria – “Staramy się robić normalne rzeczy w nienormalnych czasach”

(ANS – Aleppo) – W niedzielę 21 lutego miały miejsce nowe zamachy i nowe rzezi w całej Syrii: 4 wybuchy w Damaszku, dwa zamachy w Homs, podczas gdy miasto Aleppo na nowo stało się terenem walk wojska z oddziałami rebeliantów. W tej koszmarnej sytuacji salezjanie pozostają u boku młodzieży.
:. NEWS
Punto elenco 22/2/2016 - Uganda – Rolnictwo okazją edukacyjną dla młodzieży z “Don Bosco Kampala”
(ANS – Namugongo) – Uganda to kraj przede wszystkim rolniczy, w którym 80% powierzchni to obszary rolnicze. Jednakże młodzi szukają pracy w mieście, często pozostawiając nieuprawiane małe pola na terenach rolniczych. W tym kraju, posiadającym żyzną ziemię, występują dwie pory deszczowe w ciągu roku, które przekładają się na dwa zbiory plonów w ciągu roku. Salezjanie zaczęli wykorzystywać tę sytuację, stwarzając pewne możliwości edukacyjne.

Punto elenco 22/2/2016 - Nowa Zelandia – Misjonarz wśród imigrantów w “kraju długiej białej chmury”
(ANS – Auckland) – Ks. Matthew Vadakkevettuvazhiyil, salezjanin z Indii, przebywający jako misjonarz w Nowej Zelandii, dzieli się swoim doświadczeniem związanym z pobytem w “kraju długiej białej chmury, jak była nazywana przez swoich pierwotnych mieszkańców w języku maoryskim.

Punto elenco 22/2/2016 - Dom Generalny – Odszedł jeden z byłych wychowanków salezjańskich: Umberto Eco
(ANS – Rzym) – Prawie o północy czasu europejskiego, z piątku na sobotę, gazety włoskie wstrząsnęły światem literatury i kultury podając wiadomość o śmierci Umberto Eco, pisarza i filozofa, a przede wszystkim byłego wychowanka salezjańskiego. Eco otrzymał wychowanie salezjańskie, a w wielu swoich dziełach odniósł się do salezjanów i Księdza Bosko. W wywiadzie, jakiego udzielił, wspomniał o pięknych chwilach, jakie przeżył wśród salezjanów, a zwłaszcza o ks. Celim: “ten salezjanin nauczył mnie grać na instrumencie muzycznym”.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Manila, Filipiny – 20 lutego 2016 – W dniu 20 lutego kardynał Luis Antonio Gokim Tagle, arcybiskup Manili, przewodniczył ceremonii reintronizacji figury Maryi Wspomożycielki w katedrze w Manili. Obecny był ks. Anthony Bicomong, przełożony inspektorii Filipin Północnych (FIN). Manila, Filipiny – 20 lutego 2016 – W dniu 20 lutego kardynał Luis Antonio Gokim Tagle, arcybiskup Manili, przewodniczył ceremonii reintronizacji figury Maryi Wspomożycielki w katedrze w Manili. Obecny był ks. Anthony Bicomong, przełożony inspektorii Filipin Północnych (FIN).
Wyspy Sumba, Indonezja – luty 2016 – Placówka salezjańska na Wyspach Sumba, w Indonezji, zaczęła działać od 2001 roku, a składały się na nią nowicjat i mały ośrodek kształcenia zawodowego. W czasie tych 15 lat ta placówka salezjańska się rozrosła i dzisiaj obejmuje dwa poziomy kształcenia początkowego, prenowicjat i nowicjat, o ostatnio została uznana jako “High School” szkoły “SMK Don Bosco”, która otwarła także nowe laboratorium chemiczne. W skład tego dzieła wchodzi także oratorium, internat i parafia. Wyspy Sumba, Indonezja – luty 2016 – Placówka salezjańska na Wyspach Sumba, w Indonezji, zaczęła działać od 2001 roku, a składały się na nią nowicjat i mały ośrodek kształcenia zawodowego. W czasie tych 15 lat ta placówka salezjańska się rozrosła i dzisiaj obejmuje dwa poziomy kształcenia początkowego, prenowicjat i nowicjat, o ostatnio została uznana jako “High School” szkoły “SMK Don Bosco”, która otwarła także nowe laboratorium chemiczne. W skład tego dzieła wchodzi także oratorium, internat i parafia.
Araçatuba, Brazylia – luty 2016 – W czasie wizyty animacji w inspektorii Campo Grande (BCG) ks. Natale Vitali, radca regionu Ameryka Cono Sud, w towarzystwie przedstawicieli władz cywilnych i kościelnych dokonał inauguracji nowych sal i otwarcia nowego roku akademickiego na Uniwersytecie w Araçatuba. Uniwersytet kształci około 8 tysięcy ludzi młodych i jest uważany za najlepszą uczelnię salezjańską w Brazylii; ostatnio otrzymał pozwolenie na otwarcia kierunku medycznego po przyjęciu przedstawionego przezeń projektu i ze względu na wysoki poziom studiów, jaki zapewnia. Araçatuba, Brazylia – luty 2016 – W czasie wizyty animacji w inspektorii Campo Grande (BCG) ks. Natale Vitali, radca regionu Ameryka Cono Sud, w towarzystwie przedstawicieli władz cywilnych i kościelnych dokonał inauguracji nowych sal i otwarcia nowego roku akademickiego na Uniwersytecie w Araçatuba. Uniwersytet kształci około 8 tysięcy ludzi młodych i jest uważany za najlepszą uczelnię salezjańską w Brazylii; ostatnio otrzymał pozwolenie na otwarcia kierunku medycznego po przyjęciu przedstawionego przezeń projektu i ze względu na wysoki poziom studiów, jaki zapewnia.
Pérez Zeledón, Kostaryka – luty 2016 – W dniach 20-21 lutego był realizowany program „Spotkanie młodzieży w Duchu (EJE po hiszpańsku), który był dwudziestym tego typu spotkaniem o charakterze duchowym. Uczestniczyło w nim 48 ludzi młodych. W czasie 14 lat trwania programu EJE wzięło w nim udział ponad tysiąc ludzi młodych. 
 
Pérez Zeledón, Kostaryka – luty 2016 – W dniach 20-21 lutego był realizowany program „Spotkanie młodzieży w Duchu (EJE po hiszpańsku), który był dwudziestym tego typu spotkaniem o charakterze duchowym. Uczestniczyło w nim 48 ludzi młodych. W czasie 14 lat trwania programu EJE wzięło w nim udział ponad tysiąc ludzi młodych.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi