Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2321 - 19/2/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieSyria – W Aleppo dzieje się coś strasznego, ale to się ignoruje lub nie chce się tego dostrzec
Syria – W Aleppo dzieje się coś strasznego, ale to się ignoruje lub nie chce się tego dostrzec

(ANS – Aleppo) – Jaka sytuacja w Aleppo? “Tutaj panuje jedno wielkie zamieszanie, śmierć zbiera wszędzie żniwo, nikt nie jest w stanie zrozumieć tego, co się dzieje i nie wiadomo, komu zaufać. Przygotowywaliśmy z młodymi przedstawienie teatralne dla uczczenia Księdza Bosko, ale musieliśmy przerwać te przygotowania, ponieważ wielu z nich zginęło w czasie bombardowania” – donosi łamiącym się głosem ks. Luciano Buratti, jeden z trzech salezjanów, który mieszka w domu salezjańskim w Aleppo, w Syrii.
:. NEWS
Punto elenco 19/2/2016 - Tunezja – Dusza tunezyjska: rocznica śmierci księdza Marka Rybińskiego
(ANS – Tunis) – Tunezja to kraj muzułmański. Dzięki misyjnej obecności salezjanów, charyzmat księdza Bosko dotarł do Manouby, do niewielkiego miasteczka niedaleko Tunisu. Jednym z młodych kapłanów posłanych do pracy w tym miejscu był polski misjonarz ksiądz Marek Rybiński. Zawsze uśmiechnięty i otwarty na drugiego człowieka, pracował w szkole salezjańskiej wśród dzieci i młodzieży. W lutym 2016 roku mija pięć lat od jego śmierci.

Punto elenco 19/2/2016 - Indie – Nadzieja dla dzieci zarażonych HIV
(ANS – Salem) – W południowej części indyjskiego stanu Tamil Nadu salezjanie z radością i oddaniem opiekują się tymi nieletnimi, których dzieciństwo jest zagrożone: dziećmi chorymi na HIV.

Punto elenco 19/2/2016 - Meksyk – Papież Franciszek: Zapraszam was do budowania Meksyku, na który zasługują wasze dzieci
(ANS – Ciudad Juárez) – “Zapraszam was do budowania Meksyku, na który zasługują wasze dzieci; Meksyku, w którym nie ma osób pierwszej, drugiej czy czwartej kategorii, ale jest jeden Meksyk, który umie rozpoznać w innym człowieku godność dziecka Bożego” – powiedział papież Franciszek w jednym ze swoich ostatnich przemówień. W środę, 17 lutego, zakończyła się sześciodniowa wizyta papieża Franciszka w Meksyku. I nie mogło być lepszego miejsca na finał tej wizyty od miasta leżącego na granicy ze Stanami Zjednoczonymi – Ciudad Juárez.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Rzym, Włochy – luty 2016 – W dniach 17-19 lutego odbywa się seminarium na temat towarzyszenia duchowego i posługi w zakresie rozeznania powołaniowego. Bierze  w nim udział około 150 uczestników: salezjanie, córki Maryi Wspomożycielki i świeccy. W tych dniach obrad, które otworzył ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie prof. Raffaele Mantegazza, wykładowcy nauk o formacji z Mediolanu-Bicocca, którzy przybliżył kontekst pedagogiczny, w którym należałoby umieścić drogę uczestników seminarium. Obrady koordynowali: ks. Beppe Roggia, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego, i ks. Pippo Ruta, inspektor sycylijski. 
Rzym, Włochy – luty 2016 – W dniach 17-19 lutego odbywa się seminarium na temat towarzyszenia duchowego i posługi w zakresie rozeznania powołaniowego. Bierze w nim udział około 150 uczestników: salezjanie, córki Maryi Wspomożycielki i świeccy. W tych dniach obrad, które otworzył ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie prof. Raffaele Mantegazza, wykładowcy nauk o formacji z Mediolanu-Bicocca, którzy przybliżył kontekst pedagogiczny, w którym należałoby umieścić drogę uczestników seminarium. Obrady koordynowali: ks. Beppe Roggia, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego, i ks. Pippo Ruta, inspektor sycylijski.
Sliema, Malta – 18 lutego 2016 – W dniu 18 lutego ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, któremu towarzyszy jego sekretarz ks. Horacio López, dotarł na Maltę, gdzie powitał go delagat inspektorii – ks. Paul Formosa. Po obiedzie ze wspólnotą “St. Patrick`s School” Przełożony Generalny zapoznał się z historią szkoły, która powstała w czasie rządów ks. Rua w 1903 r. dla dzieci znajdujących się w szczególnej potrzebie. Sliema, Malta – 18 lutego 2016 – W dniu 18 lutego ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny, któremu towarzyszy jego sekretarz ks. Horacio López, dotarł na Maltę, gdzie powitał go delagat inspektorii – ks. Paul Formosa. Po obiedzie ze wspólnotą “St. Patrick`s School” Przełożony Generalny zapoznał się z historią szkoły, która powstała w czasie rządów ks. Rua w 1903 r. dla dzieci znajdujących się w szczególnej potrzebie.
Santa Clara, Kuba – luty 2016 – W dniach 15-17 lutego ks. Francisco Batista, inspektor Antyli (ANT), po raz pierwszy odwiedził dzieło salezjańskie w Santa Clara. W czasie tych dni zostały zaprezentowane różne projekty, jakie realizuje parafia pw. Naszej Pani del Carmen. W prezentacji uczestniczyli członkowie różnych grup Rodziny Salezjańskiej, dzieci, młodzież i dobroczyńcy dzieła. Ks. Batista pochwalił pracę Ośrodka Komunikacji “Padre José Vandor” i zachęcił młodych do pielęgnowania kultury spotkania i przygotowania święta z okazji obchodów stulecia obecności salezjanów na Kubie i Antylach.  
Santa Clara, Kuba – luty 2016 – W dniach 15-17 lutego ks. Francisco Batista, inspektor Antyli (ANT), po raz pierwszy odwiedził dzieło salezjańskie w Santa Clara. W czasie tych dni zostały zaprezentowane różne projekty, jakie realizuje parafia pw. Naszej Pani del Carmen. W prezentacji uczestniczyli członkowie różnych grup Rodziny Salezjańskiej, dzieci, młodzież i dobroczyńcy dzieła. Ks. Batista pochwalił pracę Ośrodka Komunikacji “Padre José Vandor” i zachęcił młodych do pielęgnowania kultury spotkania i przygotowania święta z okazji obchodów stulecia obecności salezjanów na Kubie i Antylach.
Alta Gracia, Argentyna – 2 lutego 2016 – W dniu 2 lutego, w obecności inspektorów Argentyny Północnej, Chile i Urugwaju oraz większej części formatorów z poprzednich etapów formacji 13 młodzieńców rozpoczęło nowicjat salezjański: 4 z Urugwaju i 3 odpowiednio z Chile, Paragwaju i Argentyny. Alta Gracia, Argentyna – 2 lutego 2016 – W dniu 2 lutego, w obecności inspektorów Argentyny Północnej, Chile i Urugwaju oraz większej części formatorów z poprzednich etapów formacji 13 młodzieńców rozpoczęło nowicjat salezjański: 4 z Urugwaju i 3 odpowiednio z Chile, Paragwaju i Argentyny.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi