Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2320 - 18/2/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieMeksyk – Papież żegna ziemię Matki Bożej z Guadalupe
Meksyk – Papież żegna ziemię Matki Bożej z Guadalupe

(ANS – Ciudad Juárez) – Ostatni dzień podróży apostolskiej papieża Franciszka w Meksyku był bogaty w znaczenia i spotkania. Po opuszczeniu Miasta Meksyk “Misjonarz Pokoju” udał się samolotem do Ciudad Juárez, gdzie wylądował na lotnisku “Abraham Gonzalez”, skąd został przewieziony “papamobile” do Ośrodka Readaptacji Społecznej (Cereso 3) . Tam poświęcił kaplicę więzienia oraz skierował słowa zrozumienia i nadziei do osadzonych.
:. NEWS
Punto elenco 18/2/2016 - Polska – W kierunku Światowych Dni Młodzieży 2016 - 6
(ANS – Kraków) – Światowe Dni Młodzieży (ŚDM) w Krakowie wpisują się w obchody Jubileuszu Miłosierdzia, który ogłosił papież Franciszek. Stąd więc także przygotowanie duchowe idzie w tym kierunku.

Punto elenco 18/2/2016 - Dom Generalny – Rada Światowa Salezjanów Współpracowników
(ANS – Rzym) – W tych dniach (16-20 lutego) w Rzymie, w “Salesianum” Domu Generalnego odbywa się spotkanie Rady Światowej Salezjanów Współpracowników.

Punto elenco 18/2/2016 - Niemcy – III Spotkanie misjonarzy z Europy
(ANS – Monachium) – W dniach 13-17 lutego, w “Salesianum” w Monachium odbyło się III Spotkanie misjonarzy przebywających w Europie, które zorganizowała Dykasteria ds. misji. W tym spotkaniu, które odbywa się dwa razy w ciągu roku, wzięło udział 51 uczestników: misjonarze, osoby im towarzyszące i inspektorzy. Byli także obecni ks. Guillermo Basańes, radca generalny sektoru, a także inni członkowie dykasterii, oraz ks. Tadeusz Rozmus, radca regionu Europa Środkowo-Północna. Tematem spotkania było “Rewitalizacja charyzmatu salezjańskiego w Europie”.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Quito, Ekwador – 4 lutego 2016 – W dniu 4 lutego spotkali się krajowi koordynatorzy “Fundación Proyecto Salesiano”, aby przeanalizować plany operacyjne na rok  2016 i struktury obszaru “Control Norte”. Tamtejszy koordynator, James Manzano, stwierdził, że fundacja ta zasługuje na wiarygodność ze względu na swoją pracę, co sprawia, że strategiczni partnerzy inwestują w dzieci i nastolatków, aby wyrawać ich z ulicy i stworzyć mi lepszą przyszłość. Została przedłużona umowa dotycząca dalszego finansowania ze strony ministerstwa integracji ekonomicznej i społecznej w Ambato i Quito na polu opieki nad rodzinami. Koordynatorzy i technicy zatwierdzili także Krajowy Program Operacyjny na ten rok. Quito, Ekwador – 4 lutego 2016 – W dniu 4 lutego spotkali się krajowi koordynatorzy “Fundación Proyecto Salesiano”, aby przeanalizować plany operacyjne na rok 2016 i struktury obszaru “Control Norte”. Tamtejszy koordynator, James Manzano, stwierdził, że fundacja ta zasługuje na wiarygodność ze względu na swoją pracę, co sprawia, że strategiczni partnerzy inwestują w dzieci i nastolatków, aby wyrawać ich z ulicy i stworzyć mi lepszą przyszłość. Została przedłużona umowa dotycząca dalszego finansowania ze strony ministerstwa integracji ekonomicznej i społecznej w Ambato i Quito na polu opieki nad rodzinami. Koordynatorzy i technicy zatwierdzili także Krajowy Program Operacyjny na ten rok.
Săo Joăo del Rei, Brazylia – luty 2016 – Młodzi z salezjańskiej parafii “Săo Joăo Bosco” uczestniczyli w Młodzieżowym Marszu Miłosierdzia, który był drogą refleksji z muzyką, teatrem i modlitwy, a który obracał się wokół 14 dzieł miłosierdzia, do których wezwał papież Franciszek w kontekście Roku Miłosierdzia. , Săo Joăo del Rei, Brazylia – luty 2016 – Młodzi z salezjańskiej parafii “Săo Joăo Bosco” uczestniczyli w Młodzieżowym Marszu Miłosierdzia, który był drogą refleksji z muzyką, teatrem i modlitwy, a który obracał się wokół 14 dzieł miłosierdzia, do których wezwał papież Franciszek w kontekście Roku Miłosierdzia. ,
Johannesburg, RPA – luty 2016 – W dniach 8-10 lutego 80 uczniów z “Morekolodi Catholic Primary School” uczestniczyło w programie edukacji seksulanej “Lovematters” realizowanym przez “Bosco Youth Centre” w Johannesburgu. Johannesburg, RPA – luty 2016 – W dniach 8-10 lutego 80 uczniów z “Morekolodi Catholic Primary School” uczestniczyło w programie edukacji seksulanej “Lovematters” realizowanym przez “Bosco Youth Centre” w Johannesburgu.
Las Peńas, Chile - styczeń 2016 – W dniach 18-23 stycznia odbył się “Obóz domu młodzieżowego”, w którym uczestniczyło 80 młodych animatorów, który prowadził ks. Juan Miguel Cárcamo. Jego celem jest wzmocnienie, zmotywowanie i animacja młodych w zakresie służby bazującej na wspólnotowym i salezjańskim doświadczeniu. Las Peńas, Chile - styczeń 2016 – W dniach 18-23 stycznia odbył się “Obóz domu młodzieżowego”, w którym uczestniczyło 80 młodych animatorów, który prowadził ks. Juan Miguel Cárcamo. Jego celem jest wzmocnienie, zmotywowanie i animacja młodych w zakresie służby bazującej na wspólnotowym i salezjańskim doświadczeniu.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi