Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2339 - 14/3/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieFilipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”
Filipiny – Przełożony Generalny w “Don Bosco Boys Home”

(ANS – Liloan) – W dniu 11 marca przed południem Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime odwiedził salezjańskie dzieło “Don Bosco Boys Home” w Cotcot, w Liloan, które obejmuje dom dla młodzieży przeżywającej trudności oraz ośrodek kształcenia zawodowego. Został tam gorąco przyjęty przez całą wspólnotę wychowawczą, czemu towarzyszyła muzyka, a następnie przewodniczył Mszy św., którą odprawił w kaplicy pw. św. Dominika Savio.
:. NEWS
Punto elenco 14/3/2016 - Dom Generalny – Spotkanie magistrów nowicjatów
(ANS – Rzym) – W dniu 12 marca w Domu Generalnym zakończyło się spotkanie magistrów nowicjuszy. Mowa tu o pierwszej grupie salezjanów zaangażowanych w formację, którzy spędzili ze sobą dwa bogate i intensywne tygodnie wymiany doświadczeń, modlitwy, braterstwa i zgłębiania specyficznych tematów związanych z posługą formacyjną.

Punto elenco 14/3/2016 - Brazylia – “Edukomunikacja” otwiera nowe horyzonty dla młodzieży
(ANS – Recife) – “W rzeczywistości nie ma mas – napisał socjolog Raymond Williams – są tylko sposoby postrzegania osób jako mas”. A jednak media nie przestają widzieć osób jako masy. Wszyscy muszą myśleć tak samo i działać w taki sam sposób. “Edukomunikacja” nie sprzeciwia się wykorzystaniu mediów, przeciwnie, właśnie dlatego, że uznaje obecność i wpływ mediów w życiu codziennym, jej celem jest wychowanie do poprawnego korzystania z nich.

Punto elenco 14/3/2016 - Indie – Inicjatywy ekologiczne wśród młodzieży
(ANS – Mumbaj) – Uczniowie z około 50 szkół z Mumbaju starają się jeszcze bardziej troszczyć o środowisko naturalne, chcąc w ten sposób zachować w lepszym stanie nasz “wspólny dom”, jak go nazywa papież Franciszek. Także Salezjanie angażują się we wdrażanie tych dobrych praktyk.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Maputo, Mozambik – 11 marca 2016 – W dniu 11 marca Matka Yvonne Reungoat, Przełożona Generalna Córek Maryi Wspomożycielki (CMW), przybyła do Mozambiku z wizytą animacji, która zakończy się w dniu 1 kwietnia. Matka Reungoat została powitana przez przełożonych CMW i SDB z Mozambiku, s. Zvonkę Mikec i ks. Marco Biaggiego, salezjanów i siostry obu zgromadzeń, misjonarzy z różnych placówek salezjańskich, uczniów szkół oraz świeckich współpracowników. Maputo, Mozambik – 11 marca 2016 – W dniu 11 marca Matka Yvonne Reungoat, Przełożona Generalna Córek Maryi Wspomożycielki (CMW), przybyła do Mozambiku z wizytą animacji, która zakończy się w dniu 1 kwietnia. Matka Reungoat została powitana przez przełożonych CMW i SDB z Mozambiku, s. Zvonkę Mikec i ks. Marco Biaggiego, salezjanów i siostry obu zgromadzeń, misjonarzy z różnych placówek salezjańskich, uczniów szkół oraz świeckich współpracowników.
Guwahati, Indie – 11 marca 2016 – W dniu 11 marca ks. Thomas Vattathara, inspektor Guwahati (ING), dokonał poświęcenia 14 nowych stacji Drogi Krzyżowej w Sanktuarium Księdza Bosko Gojapara. W ceremonii uczestniczyło tysiące wiernych. Guwahati, Indie – 11 marca 2016 – W dniu 11 marca ks. Thomas Vattathara, inspektor Guwahati (ING), dokonał poświęcenia 14 nowych stacji Drogi Krzyżowej w Sanktuarium Księdza Bosko Gojapara. W ceremonii uczestniczyło tysiące wiernych.
Miasto Meksyk, Meksyk – marzec 2016 – W dniach 2-5 marca odbyły się Igrzyska Salezjańskich Szkół Średnich 2016. Miasto Meksyk, Meksyk – marzec 2016 – W dniach 2-5 marca odbyły się Igrzyska Salezjańskich Szkół Średnich 2016.
Macas, Ekwador – luty 2016 – W dniach 26-28 lutego odbyło się spotkanie Rady Krajowej Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS), którego celem była analiza i omówienie planu działań na rok 2016, a także programu najbliższego Kongresu Krajowego MGS, który odbędzie się w sierpniu. Spotkanie prowadził ks. Wladimir Acosta, delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego, i jego ekipa, a uczestniczył w nim także ks. Jorge Molina, inspektor ekwadorski. Macas, Ekwador – luty 2016 – W dniach 26-28 lutego odbyło się spotkanie Rady Krajowej Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS), którego celem była analiza i omówienie planu działań na rok 2016, a także programu najbliższego Kongresu Krajowego MGS, który odbędzie się w sierpniu. Spotkanie prowadził ks. Wladimir Acosta, delegat ds. duszpasterstwa młodzieżowego, i jego ekipa, a uczestniczył w nim także ks. Jorge Molina, inspektor ekwadorski.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi