Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2335 - 8/3/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieIndie – Szacunek dla kobiet. Nie dla małżeństw pod przymusem
Indie – Szacunek dla kobiet. Nie dla małżeństw pod przymusem

(ANS – Hyderabad) – Małżeństwa zawierane pod przymusem to jedna z przeszkód, która nie pozwala korzystać wielu kobietom z każdej części świata z ich praw. Rodzina Salezjańska robi wszystko, aby usunąć tę niesprawiedliwość. Poniżej przytaczamy część świadectwa młodej kobiety z Indii, która została uratowana dzięki działaniu salezjanów.
:. NEWS
Punto elenco 8/3/2016 - Gwatemala – Świętujemy siłę i wytrwałość wielu kobiet
(ANS – San Benito Petén) – W dniu 8 marca jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kobiet, dzień, w którym każdego roku się przypomina, że jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, by były zapewnione prawa kobiet w wielu częściach świata. Ks. Giampiero De Nardi, salezjański misjonarz z San Benito Petén, pisze o sytuacji kobiet w Gwatemali i zaangażowaniu salezjanów na rzecz jej polepszenia.

Punto elenco 8/3/2016 - Jemen – Świadectwo heroicznego i solidarnego zaangażowania
(ANS – Aden) – “Nasze pozostanie w miejscach znaczonych podziałami i ubóstwem jest świadectwem wiary w chrześcijańskim przesłaniu”. Tak napisał ks. Francesco Cereda, wikariusz Przełożonego Generalnego, wyjaśniając sens obecności salezjańskiej w Jemenie, która, jak ta Misjonarek Miłości, może być tylko zrozumiana w optyce miłosiernej służby dla Boga i najbardziej potrzebujących braci i sióstr.

Punto elenco 8/3/2016 - Filipiny – Spotkanie inspektorów regionu Azja Wschodnia-Oceania z Przełożonym Generalnym
(ANS – Batulao) – W dniu wczorajszym, 7 marca, w Batulao rozpoczęło się spotkanie inspektorów oraz przełożonych wizytatorii i delegatur regionu Azja Wschodnia-Oceania z Przełożonym Generalnym ks. Ángelem Fernándezem Artime. Tymczasem nie milkną echa wizyty X Następcy Księdza Bosko, jaką ten odbył w ośrodku dla dzieci ulicy w “Tuloy sa Don Bosco” w Muntinlupa City.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Madryt, Hiszpania – 7 marca 2016 – Salezjański misjonarz został odznaczony Orderem Izabeli Katolickiej za 33-letnią posługę jaką pełni na rzecz młodzieży w Gwinei Równikowej. To odznaczenie, przyznane przez Króla Hiszpanii, zostanie oficjalnie wręczone ks. Gangoso w dniu 10 marca w ambasadzie hiszpańskiej w Malabo. Madryt, Hiszpania – 7 marca 2016 – Salezjański misjonarz został odznaczony Orderem Izabeli Katolickiej za 33-letnią posługę jaką pełni na rzecz młodzieży w Gwinei Równikowej. To odznaczenie, przyznane przez Króla Hiszpanii, zostanie oficjalnie wręczone ks. Gangoso w dniu 10 marca w ambasadzie hiszpańskiej w Malabo.
Cusco, Peru – 3 marca 2016 – W ramach wizyty animacji misyjnej w inspektorii Peru ks. Alfred Maravilla, z Dykasterii ds. Misji, odwiedził obszary misyjne w Południowych Andach oraz wikariat apostolski w Pucallpa. W czasie wizyty spotkał się z misjonarzami z terenu na momencie rozmowy i wymiany opinii. W Cusco spotkał się z członkami Rodziny Salezjańskiej z terenu i wygłosił konferencję na temat wymiaru misyjnego charyzmatu salezjańskiego. Cusco, Peru – 3 marca 2016 – W ramach wizyty animacji misyjnej w inspektorii Peru ks. Alfred Maravilla, z Dykasterii ds. Misji, odwiedził obszary misyjne w Południowych Andach oraz wikariat apostolski w Pucallpa. W czasie wizyty spotkał się z misjonarzami z terenu na momencie rozmowy i wymiany opinii. W Cusco spotkał się z członkami Rodziny Salezjańskiej z terenu i wygłosił konferencję na temat wymiaru misyjnego charyzmatu salezjańskiego.
Hongkong, Chiny – 27 lutego 2016 – Około 200 ludzi młodych uczestniczyło w Salezjańskim Dniu Młodzieży, który odbywa się co roku, będąc okazją do dzielenia się charyzmatem Księdza Bosko. W tym roku odbył się on 27 lutego w Hongkongu pod hasłem „Czystość najpiękniejszą z cnót”. Prowadzili go członkowie Rodziny Salezjańskiej, a złożyły się nań trzy części: pokaz filmów o tej tematyce, gry oraz nabożeństwo pokutne przed Najświętszym Sakramentem. Hongkong, Chiny – 27 lutego 2016 – Około 200 ludzi młodych uczestniczyło w Salezjańskim Dniu Młodzieży, który odbywa się co roku, będąc okazją do dzielenia się charyzmatem Księdza Bosko. W tym roku odbył się on 27 lutego w Hongkongu pod hasłem „Czystość najpiękniejszą z cnót”. Prowadzili go członkowie Rodziny Salezjańskiej, a złożyły się nań trzy części: pokaz filmów o tej tematyce, gry oraz nabożeństwo pokutne przed Najświętszym Sakramentem.
Ypacarai, Paragwaj – luty 2016 – W dniach 27-28 lutego odbyło się spotkanie oratorium świątecznego Św. Franciszka Salezego z parafii św. Wincentego a Paulo. W czasie tego spotkania zostały ocenione różne praktyki, jakie miały miejsce w czasie kolonii letniej, a także zostali wybrani nowi przedstawiciele ośrodka. Ypacarai, Paragwaj – luty 2016 – W dniach 27-28 lutego odbyło się spotkanie oratorium świątecznego Św. Franciszka Salezego z parafii św. Wincentego a Paulo. W czasie tego spotkania zostały ocenione różne praktyki, jakie miały miejsce w czasie kolonii letniej, a także zostali wybrani nowi przedstawiciele ośrodka.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi