Logo Ans - Przejdź do Strony Głównej Newsletter ANS
N. 2334 - 7/3/2016
Jeżeli newsletter nie ukazuje się poprawnieJemen – Trwają poszukiwania ks. Uzhunnalila, wspomnienie męczenników z Adenu
Jemen – Trwają poszukiwania ks. Uzhunnalila, wspomnienie męczenników z Adenu

(ANS – Aden) – Po wczorajszej modlitwie “Anioł Pański” papież Franciszek nazwał ich “współczesnymi męczennikami”, “ofiarami ataku tych, którzy ich zamordowali”, a także “ofiarami globalizacji obojętności”. W ten sposób odniósł się do 4 Misjonarek Miłości i ich współpracowników, którzy zostali zamordowani w ubiegły piątek, 4 marca, w Adenie, w Jemenie. W czasie tego ataku przebywał tam także hinduski salezjanin, ks. Thomas Uzhunnalil, o którym od trzech dni nie ma żadnych wieści.
:. NEWS
Punto elenco 7/3/2016 - Filipiny – Przełożony Generalny z wizytą w inspektorii FIN
(ANS – Manila) – W dniu 4 marca wieczorem Przełożony Generalny ks. Ángel Fernandez Artime dotarł do Manili, aby złożyć wizytę w dwóch inspektoriach: Filipin Północnych (FIN) i Filipin Południowych (FIS), a także uczestniczyć w spotkaniu inspektorów salezjańskich regionu Azja Wschodnia-Oceania (Batulao, 7-11 marca). Towarzyszą mu: jego sekretarz – ks. Horacio López oraz ks. Václav Klement, radca regionu Azja Wschodnia-Oceania.

Punto elenco 7/3/2016 - Dom Generalny – Kobiety: zrodzone, aby dać życie
(ANS – Rzym) – Miliony dziewczynek przeżywa swoje dzieciństwo śniąc, że są Królową śniegu, Kopciuszkiem czy Śpiącą królewną. Księżniczkami z bajek, delikatnymi i radosnymi, noszącymi długie suknie i ratowanymi przez pięknych księciów. Ale są także inne dziewczynki, dziewczęta i kobiety na świecie, które po prostu nie śnią, że są księżniczkami. Po prostu nie śnią, ponieważ rzeczywistość jest zupełnie inna. Muszą przeżywać życie twarde i trudne.

Punto elenco 7/3/2016 - Watykan – Biskup Stefano Ferrando jest Czcigodnym Sługą Bożym
(ANS – Watykan) – W czasie audiencji w czwartek, 3 marca, udzielonej kardynałowi Angelo Amato, salezjaninowi, prefektowi Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, papież Franciszek upoważnił Kongregację do promulgowania dekretów dotyczących heroiczności cnót Sługi Bożego Stefano Ferrando (1895-1978), należącego do Zgromadzenia Salezjańskiego, arcybiskupa tytularnego Troiny i byłego biskupa Shillong, założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Maryi Wspomożycielki Chrześcijan.

Punto elenco 7/3/2016 - Meksyk – Młodzi z MGS Kanady z wizytą w siedzibie projektu “Chavos de Don Bosco”
(ANS – Miasto Meksyk) – W dniu 24 lutego przybyło do Miasta Meksyk 25 ludzi młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego z miast kanadyjskich Sherbrooke i Québec, którym towarzyszył ks. Alain Leonard, wikariusz wspólnoty salezjańskiej pw. św. Jana Bosko w Sherbrooke, należącej do isnpektorii Wschodnich Stanów Zjednoczonej, jaka że ta obejmuje także Kanadę.

Wydrukuj dzisiejsze wiadomości
:. FOTOREPORTAŻ
Kep, Kambodża – 2 marca 2016 – Ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny Salezjanów, w czasie spotkania z salezjanami z Kep City zostawił odciski swoich rąk na pomniku poświęconym Księdzu Bosko.
Kep, Kambodża – 2 marca 2016 – Ks. Ángel Fernández Artime, Przełożony Generalny Salezjanów, w czasie spotkania z salezjanami z Kep City zostawił odciski swoich rąk na pomniku poświęconym Księdzu Bosko.
Hawana, Kuba – luty 2016 – W dniu 27 lutego Krzyż pielgrzymi Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Hawanie w tym samym czasie co ŚDM w Krakowie, dotarł do wikariatu “Sagrado Corazón”. W dniach 2 i 3 marca krzyż przebywał we wspólnocie salezjańskiej parafii “San Juan Bosco” w Víbora. Hawana, Kuba – luty 2016 – W dniu 27 lutego Krzyż pielgrzymi Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Hawanie w tym samym czasie co ŚDM w Krakowie, dotarł do wikariatu “Sagrado Corazón”. W dniach 2 i 3 marca krzyż przebywał we wspólnocie salezjańskiej parafii “San Juan Bosco” w Víbora.
Jaboatăo – Brazylia – luty 2016 – W dniach 27-28 lutego odbyło się Spotkanie prowincjalne salezjanów współpracowników Północno-wschodniej Brazylii na temat: „Program Życia Apostolskiego: droga wierności charyzmatowi Księdza Bosko”. Na zakończenie spotkania dwaj kandydaci złożyli swoje przyrzeczenia jako nowi salezjanie współpracownicy. Jaboatăo – Brazylia – luty 2016 – W dniach 27-28 lutego odbyło się Spotkanie prowincjalne salezjanów współpracowników Północno-wschodniej Brazylii na temat: „Program Życia Apostolskiego: droga wierności charyzmatowi Księdza Bosko”. Na zakończenie spotkania dwaj kandydaci złożyli swoje przyrzeczenia jako nowi salezjanie współpracownicy.
Algeciras, Hiszpania – 27 lutego 2016 – W dniu 27 lutego w kościele parafialnym pw. Maryi Wspomożycielki i św. Izydora, został poświęcony nowy ołtarz dedykowany Maryi Wspomożycielce. Algeciras, Hiszpania – 27 lutego 2016 – W dniu 27 lutego w kościele parafialnym pw. Maryi Wspomożycielki i św. Izydora, został poświęcony nowy ołtarz dedykowany Maryi Wspomożycielce.

   27 novembre 2015 – 86Ş assemblea semestrale dell’Unione Superiori Generali (USG) durante la quale sono stati eletti il Presidente Mauro Jöhri, OFM Cap., il Vicepresidente, Michael Brehl, CSSR; il comitato esecutivo e il Consiglio dei 16 – in entrambi i quali č stato eletto Don Ángel Fernández Artime, Rettor Maggiore dei Salesiani – e i membri del Consiglio dei 18.  
SKONSULTUJ ARCHIWUM || NAPISZ DO NAS || ISCRIVI UN AMICO || SKRESL

Powered by Ipermedia Servizi